Zestaw prysznicowy podtynkowy

0
409
Zestaw prysznicowy podtynkowy

Najmodniejsze prysznice to te, które ukrywają swoją instalację. Choć nie zawsze jest to łatwe i wymaga pewnych przygotowań, ludzie uwielbiają je za to, jak bardzo zmieniają wygląd łazienki dzięki jednemu elementowi! W dzisiejszych czasach coraz mniej podoba się oczywisty metalowy pręt wystający ze ściany – stały się one przestarzałe dzięki nowoczesnej technologii, w której wszelkiego rodzaju brzydkie rzeczy można ukryć w tynku. Czym jest zestaw prysznicowy podtynkowy?

Dla minimalistów i nie tylko

Niewątpliwie jednym z najważniejszych aspektów wykończenia łazienki jest zapewnienie odpowiedniej strefy kąpielowej. Można to zrobić, instalując w łazience wannę lub prysznic z deszczownicą wraz z całą armaturą wymaganą do instalacji; jednak to od osobistych preferencji zależy, który typ bardziej im odpowiada – definiując jego styl i design! Dzięki stale rozwijającym się trendom w zakresie minimalistycznych projektów wnętrz, obecnie dostępnych jest więcej opcji. Jednym z takich przykładów może być ukryta armatura, która nie zabiera żadnego aspektu przestrzeni, ale raczej podkreśla, jak pięknie wszystko wygląda razem, ukrywając rury i inne metalowe elementy za ścianami. Zestaw prysznicowy podtynkowy świetnie sprawdzi się u osób, które kochają minimalizm i nie tylko – wygląda naprawdę estetycznie.

Zalety zestawów podtynkowych

Głowica lub słuchawka prysznicowa oraz bateria (lub uchwyt baterii) to jedyne elementy widoczne na ścianie, jeśli zdecydujesz się na montaż zestawu podtynkowego. To duże ułatwienie, ale przede wszystkim więcej miejsca wewnątrz każdej kabiny! Ukryte elementy instalacyjne w ścianach to także mniej czyszczenia z zacieków/brudów – i łatwiejsza konserwacja dla tych, którzy za bardzo dbają o wygląd swojej łazienki.

O czym pamiętać?

Jeśli chcesz zainstalować w swojej łazience podtynkowy system prysznicowy, masz do wyboru wiele opcji. Jedną z nich są gotowe zestawy zawierające wszystkie niezbędne elementy instalacji hydraulicznej i armatury, które zostały już zmontowane; jednak takie rozwiązanie może nie odpowiadać każdemu. Inną alternatywą jest wymiana tylko jednego elementu – np. słuchawek (okrągłych lub kwadratowych), które mogą łatwo wtopić się w otoczenie, jeśli zostaną prawidłowo zamontowane. Należy również sprawdzić, czy kolor chromu pasuje do innych metalowych elementów.

W przypadku baterii podtynkowych możemy sprawić, że wszystkie elementy techniczne będą ukryte w ścianach. Niezbędna instalacja znajduje się za płytkami lub innymi rodzajami okładzin, dzięki czemu na widoku pozostaje tylko słuchawka, kran czy kurki! Daje to wyjątkowo estetyczny efekt, który sprawia, że łazienka wygląda lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here