Wpływ zagospodarowania ogrodu na wartość nieruchomości

0
614

Planujesz sprzedać swój dom? Zastanawiasz się czy ogrom pracy i środków pieniężnych jakie włożyłeś w utrzymanie i zagospodarowanie ogrodu będzie miał wpływ na ogólną wartość nieruchomości? Aby na sprzedaży nieruchomości nie stracić warto skorzystać z pomocy specjalistów od wyceny. Profesjonalnie przeprowadzona wycena domu z ogrodem pozwoli nam na zaproponowanie korzystnej dla nas i atrakcyjnej dla potencjalnych kupców oferty sprzedaży.

Czy zagospodarowanie ogrodu ma wpływ na cenę nieruchomości?

Na to pytanie możemy od razu odpowiedzieć twierdząco. Tak, to w jaki sposób zagospodarowany jest ogród ma znaczący nawet wpływ na ogólną wartość nieruchomości. W internecie dostępne są badania sprzed paru lat, których wyniki mówiły, że rynkowa wartość nieruchomości może wzrosnąć nawet o 18% dzięki świetnie utrzymaniu ogrodowi. Niektórzy eksperci wskazują, że każda złotówka, którą zainwestujemy z tereny zielone wokół naszego domu, zwrócą się nam podwójnie. Jakie elementy i parametry ogrodu mają największy wpływ na wzrost ceny nieruchomości? Przede wszystkimi duże znaczenie ma wielkość ogrodu. Idealnie jest kiedy ogród ma na tyle dużą powierzchnię, że oprócz trawnika i kwiatów, można również wydzielić miejsce do organizowania spotkań towarzyskich. Kolejnym elementem podnoszącym wycenę nieruchomości może być elegancki murowany grill. Duże znacznie mają również świetnie utrzymane brukowane ścieżki, wypielęgnowany trawnik, piękne krzewy, czy też dobrze utrzymany żywopłot.

Wycena domu z ogrodem

Jednak czy sprzedając dom z ogrodem jesteśmy w stanie samodzielne dokonać jego wyceny? Oczywiście jakiś pogląd na średnie ceny nieruchomości z ogrodem da nam pobieżny przegląd ofert z serwisach ogłoszeniowych. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić jak kształtują się ceny nieruchomości w naszym mieście czy też regionie. Jednak aby uzyskać dokładną i w pełni profesjonalną wycenę warto skorzystać z usług rzeczoznawcy. Wycena domu z ogrodem wykonana przez profesjonalistę będzie dla nas podstawą do odpowiedniego sformułowania oferty sprzedaży naszej nieruchomości. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że na takiej sprzedaży nie stracimy, a cena jaką zaproponujemy będzie dla nas bardzo korzystna. Duże znaczenie ma w tym wypadku znajomość rynku nieruchomości jaką posiada rzeczoznawca, a także umiejętność odpowiedniego szacowania wartości nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here