Wanna wolnostojąca przyścienna – dlaczego warto się na nią zdecydować urządzając łazienkę?

0
344
Wanna wolnostojąca przyścienna - dlaczego warto się na nią zdecydować urządzając łazienkę?

Możliwość zażycia odprężającej kąpieli w wannie po wymagającym dniu jest nieoceniona. Komfortowa wanna wygrywa z prysznicem, który daje możliwość jedynie szybkiej kąpieli. Nic dziwnego, że takie wyposażanie wraca do łazienek, stając się synonimem komfortu i elegancji. Producenci w swojej bogatej ofercie, posiadają wanny do niemal każdej łazienki. Ciekawą propozycją jest wanna wolnostojąca przyścienna. Jakie posiada zalety, dlaczego warto się nią zainteresować?

Dlaczego wanna wolnostojąca przyścienna sprawdzi się w każdej łazience?

Obecnie dużą popularnością cieszą się wanny wolnostojące. Są niezwykle eleganckie i łatwe w aranżacji. Można je ustawić w dowolnym miejscu, a ze względu na różnorodne formy i kolorystykę, świetnie wpisują się w każdą stylistykę: tradycyjną, współczesną, glamour czy vintage. Oprócz wielu zalet, posiadają też wady. Przede wszystkim potrzebują większej przestrzeni, nie mogą być więc montowane w niewielkich łazienkach. Wymagają też więcej czasu, poświęcanego na pielęgnację i czyszczenie, ponieważ trzeba zadbać o całą powierzchnię i przestrzeń wokoło.

Klasyczna wanna do zabudowy nie wymaga znacznej przestrzeni, a na utrzymanie jej w czystości poświęca się znacznie mniej czasu. Model taki jest też tańszy w przeciwieństwie do opisanego wcześniej. Niestety, choć to kwestia indywidualnego gustu, na ogół wanny takie nie są eleganckim elementem wyposażenia łazienki. Dostępne modele są raczej zwykłe i przeciętne.

Wanna wolnostojąca przyścienna jest ciekawym kompromisem między niezwykle eleganckimi i wymagającymi sporego metrażu wannami wolnostojącymi, a klasycznymi wannami do zabudowy. Wanna przyścienna łączy w sobie zalety modelu wolnostojącego i klasycznego. Rozwiązanie takie zostało zaprojektowane dla miejsc, którym mimo ograniczonego metrażu, chce się nadać wyjątkowy charakter. Montując wannę wolnostojącą przyścienną zazwyczaj dłuższy bok, ustawia się przy samej ścianie. Inną opcją, wartą rozważenia, jest zakup wanny narożnej. W tym przypadku, jak sama nazwa wskazuje, zamiast montować ją wzdłuż ściany, instaluje się ją w rogu pomieszczenia.

Czy zamontowanie wanny przyściennej jest trudne?

Zamontowanie wanny wolnostojącej przyściennej jest stosunkowo łatwe. Po jej osadzeniu nie trzeba montować żadnych osłon, ani okładać jej płytkami. Jedyne czynności jakie należy wykonać, to doprowadzić wodę ciepłą i zimną oraz podłączyć odpływ. Z narzędzi przydadzą się poziomica i klucz, jeśli niezbędne okaże się wyregulowanie nóżek. Warto też zaopatrzyć się w silikon z podajnikiem, który posłuży do uszczelnienia łączenia wanny ze ścianą. Tym sposobem w kilka chwil można cieszyć się funkcjonalną i elegancką nową wanną w swojej łazience.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here