Urządzanie salonu w nowoczesnym stylu – na co zwrócić uwagę?

0
138
Urządzanie salonu w nowoczesnym stylu - na co zwrócić uwagę?

W nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach duże znaczenie ma umiejętne wykorzystanie przestrzeni, a także praktyczność zastosowanych rozwiązań. Salon jest sercem całego domu lub mieszkania, jest miejscem, gdzie spędzamy najwięcej czasu z bliskimi. Salon jest także wizytówką całego mieszkania, powinien być urządzony w taki sposób, aby był estetyczny i funkcjonalny, tak aby przebywanie w nim było przyjemnością.

Nowoczesny salon – na co zwrócić uwagę?

Nowoczesny salon powinien być minimalistyczny, surowy, prosty, oszczędny i po prostu przestrzenny. Charakterystyczna dla tego stylu jest:

– mała liczba przedmiotów i mebli,

– niskie komody,

– półki oraz podwieszane szafki.

Należy także zrezygnować z dużej liczby bibelotów, nadmiar bibelotów rozprasza, zatrzymuje przepływ energii i zaburza harmonię. Nowoczesny styl bazuje na prostych i geometrycznych bryłach mebli i innych elementów we wnętrzu. W takim pomieszczeniu grzejniki pionowe są jedną z form stylizacji salonu, pozwalają uzyskać nowoczesny i futurystyczny charakter wnętrza.

Nowoczesne wnętrze powinno być przede wszystkim przestronne, dlatego im mniej dekoracji, kolorów, bogatego wzornictwa, tym lepiej. Wybierając kanapę do salonu lepiej zrezygnować z bogatego wzornictwa. Salon w nowoczesnej stylistyce powinien być pozbawiony wszystkich zbędnych ścianek działowych, jeśli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie luster. Przy ich pomocy można powiększyć pomieszczenie i swobodnie kształtować przestrzeń. Dekoracja tego typu skomponowana w wielu kawałków tafli lustrzanej w różnych odcieniach może być jednocześnie dekoracją i zastępować inne ozdoby.

Salon w nowoczesnym stylu – podłogi i okna

Trzeba też zwrócić uwagę na wykończenie podłogi, najlepiej, jeśli jest wykonana z naturalnych materiałów, czyli drewna, kamienia albo betonu. Drewno jest eleganckim surowcem, można wykończyć przy jego pomocy różne inne elementy w salonie w nowoczesnej aranżacji. W stylizacji tego typu stosowane są zamiast wysokich zagłówków w fotelach i sofach, pufami i narożnikami o niskich oparciach. Aranżacja okien także powinna być przemyślana i mało skomplikowana. Zastosowanie rolet albo żaluzji umożliwi regulację dopływu promieni słonecznych, może też zapobiegać zbytniemu nagrzaniu. Są one mało widoczne, po złożeniu zupełnie nie zaburzają ascetycznego wystroju. W nowoczesnej estetyce można także zastosować jednobarwne zasłony zamontowane na prostym karniszu ściennym albo szynie sufitowej. To drugie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne w przypadku dużych przeszkleń okien, kiedy zasłanianie i odsłanianie zasłon odbywa się zdalnie.

https://www.artykulygrzewcze.com/grzejniki-poziome.html

Nowoczesny salon – stonowana kolorystyka

Z prostymi bryłami mebli bardzo dobrze będą współgrać białe, beżowe albo pastelowe kolory ścian. Taka stonowana kolorystyka pozwala na uzyskanie wyjątkowo relaksującego nastroju umożliwiającego odpoczynek. Dopuszczalne są mocne czerwienie, wyraziste błękity lub ożywcze żółcie, ale tylko w delikatnych akcentach, stosowane są po to, żeby przestrzeń nie wydawała się zbyt jednostajna i nieciekawa. Kolory mają duży wpływ na samopoczucie, jedne drażnią, a inne wprawiają w dobry nastrój, dlatego ich dobór powinien być bardziej indywidualną kwestią czasami odmienną od zaleceń projektantów. Biel jest kolorem, który dobrze komponuje się z różnymi materiałami we wnętrzu, a w stylu nowoczesnym jest szczególnie chętnie stosowana, ponieważ nadaje wnętrzom przestronności, świeżości i czystości. Sufit jaśniejszy od ścian nadaje pomieszczeniu lekkości i umożliwia uniknięcie efektu przytłoczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here