Sposoby na dekorację salonu – kamień ozdobny i nie tylko!

0
187
Sposoby na dekorację salonu – kamień ozdobny i nie tylko!

Czym powinien charakteryzować się wysokiej klasy salon? Z jednej strony musi mieć funkcję reprezentacyjną, pokazywać najważniejsze zalety całego domu lub mieszkania, a z drugiej powinien sprawiać, że domownicy i goście będą czuli się w nim przytulnie i komfortowo. W tym tekście wskażemy kilka sposobów, które pomogą zaaranżować i udekorować salon tak, aby spełniał on wszystkie, wizualne funkcje.

Stosując kilka ciekawych sposób na wykończenie tego wnętrza, możesz sprawić, że będzie ono wyróżniać na tle pozostałych pomieszczeń, zachowując przy tym gust i elegancję.

Jak sprawić, żeby Twój salon się wyróżnił?

Pamiętaj o odpowiednim doborze palety barw. W dobrym tonie są kolory stonowane i spokojne. Nie musisz koniecznie iść w stronę czystej bieli. Szarości, beże, odcienie fioletów czy kolory naturalne są bardzo mile widziane. Możesz też jedną ścianę odróżnić od pozostałych. Warto pomalować ją na ciemniejszy kolor (np. granat), albo pokryć tynkiem dekoracyjnym w postaci betonu ozdobnego lub cegły.

Ciekawym sposobem na dekorację wnętrza jest kamień ozdobny. To trójwymiarowe płytki, które strukturą przypominają cegły, kamienie czy betony, nadające pomieszczeniu niewątpliwej oryginalności. Tego typu elementy wykończeniowe znajdziesz np. pod tym adresem: https://www.carrea.pl/sklep/salon/kamien-dekoracyjny.

Kamień dekoracyjny – czy to dobre rozwiązanie dla Ciebie?

Kamienie ozdobne sprawdzają się idealnie w pomieszczeniach wykonanych w stylu loftowym, glamour czy nowoczesnym. Nadają wnętrzu charakteru, niepowtarzalności i oryginalności. Możesz zastosować kamień ozdobny na jednej ścianie (np. tam, gdzie wisi telewizor lub ciekaw obraz) albo na wszystkich, w przypadku, gdy masz większy salon.

Pamiętaj, aby dobrać kamień pod względem jego struktury i koloru. Do innych wnętrz będzie pasowała cegła, a do innych płyta bielona.

Jak dobrze położyć kamień ozdobny?

Kamień ozdobny to w praktyce specjalna płytka, która nie wymaga zaawansowanego nakładu pracy przy położeniu. Konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie ścian, by warstwa dobrze się trzymała. Ściągnij więc z powierzchni starą warstwę farby i zagruntuj dobrze odpowiednim specyfikiem. Następnie – przy pomocy specjalnego kleju gipsowego – nakładaj kolejne kamienie, zaczynając od najbardziej widocznego miejsca. Dokładnie przyciskaj przy tym płytki do ściany i zbieraj nadmiar kleju przy pomocy szpachli. Po wszystkim odczekaj aż ściana wyschnie i… gotowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here