Spawarki migomaty inwertorowe

0
455
Spawarki migomaty inwertorowe

Migomaty to nowoczesny typ półautomatów spawalniczych, które stosuje się obecnie w praktycznie każdej gałęzi gospodarczej. Spawarki migomaty inwertorowe to urządzenia wybierane zarówno przez amatorów, jak i specjalistów: umożliwiają spawanie stali, aluminium, miedzi, metali nieżelaznych oraz ich stopów w warunkach domowych i przemysłowych.

Nowoczesne migomaty spawalnicze, jak na przykład Powermat 220 MIG MAG PM-IMG-220L-PRO charakteryzują się niewielkimi rozmiarami (ich ręczne przenoszenie jest niezwykle łatwe), jednocześnie łączą w sobie szeroki zakres działania (spawanie różnego typu materiałów – nawet tych o większej grubości) z energooszczędnością. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu, w podzespołach elektroniki urządzenia, tranzystorów IGBT, które gwarantują bardzo stabilny przepływ prądu spalania. Zapewnia to nie tylko perfekcyjną spoinę, ale także mniejszy pobór energii.

Dla bardziej wymagających dobrym rozwiązaniem może okazać się migomat inwertorowy Synergy Powermat LIFT-TIG PM-IMGTS-210S. Jest ono co prawda nieco większe od niektórych modeli spawarek migomat, ale posiada też szerokie spectrum zastosowania: umożliwia spawanie wszystkimi podstawowymi metodami (tradycyjna elektroda MMA, drut spawalniczy w osłonie lub bez, metoda TIG). Tutaj również zastosowano tranzystory IGBT, dzięki czemu zużycie energii jest niskie, a precyzja spawania – wysoka. Podobnym, ale nieco bardziej kompaktowym urządzeniem przeznaczonym zarówno do prac terenowych, jak i domowych jest migomat Inwertorowy PM-IMG-230T Powermat, który umożliwia spawanie drutem topliwym w osłonie gazowej MIG/MAG lub FCAW, elektrodą otulinową MMA oraz metodą TIG Lift.

Dla osób, które na domowe potrzeby szukają spawarki migomatowej, doskonałą propozycją może okazać się migomat inwertorowy 220A MIG MAG TIG MMA PM-IMG-220L-PRO Powermat. Jest to profesjonalne urządzenia oferujące niezwykle szeroki zakres użytkowania i energooszczędną technologię tranzystorów IGBT. Umożliwia spawanie zarówno krótkich, jak i długich odcinków materiału, posiada też przydatną funkcję ustawienia czasu upalania drutu po spawaniu. Czynnikami, które mogą przekonać do jego zakupu są niewielkie rozmiaru i atrakcyjna cena, w porównaniu do innych podobnych modeli.

Jak widać, na rynku migomatów nie brakuje propozycji, przy czym większość spawarek opiera się na podobnych funkcjach i technologii. Gwarantuje to wysoką jakość spawania, energooszczędność i niezwykłą prostotę użytkowania, dzięki czemu sprawdzą się one zarówno w rękach profesjonalistów, jak i amatorów. Wystarczy wybrać spawarkę inwertorową najlepiej dopasowaną do naszych indywidualnych potrzeb i cieszyć się z komfortowej pracy, jaką zapewnia urządzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here