Rolety rzymskie czy zasłony – co wybrać do dekoracji okna w kuchni?

0
489
Rolety rzymskie czy zasłony - co wybrać do dekoracji okna w kuchni?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu, które często nazywane jest jego sercem. Oprócz mebli i sprzętów kuchennych istotnym elementem wyposażenia są także dekoracje i dodatki. Na szczególną uwagę zasługuje okno kuchenne, które dzięki odpowiednio dobranym zasłonom czy roletom, będzie ozdobą każdej kuchni.

Rolety rzymskie – jakie są ich zalety?

Bardzo popularne w ostatnich latach rolety rzymskie coraz częściej zdobią także okna kuchenne. Poza wizualnymi aspektami, warto zwrócić uwagę na ich funkcjonalność i wytrzymałość. Dobrej jakości rolety rzymskie, posłużą przez wiele lat i zapewnią komfortowe użytkowanie. Główną zaletą rolet jest to, że przylegają do okna, dzięki czemu są w mniejszym stopniu narażone na zabrudzenie niż np. zasłony. Ich główną funkcją jest zasłonięcie okna po zmroku, jednak dzięki systemowi łańcuszkowemu, można regulować obszar zasłoniętego okna. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w mieszkaniach parterowych, skutecznie zasłaniając wnętrze przed spojrzeniami przechodniów. Rozmiar okna nie ma znaczenia, ponieważ można zamówić rolety rzymskie na wymiar, dzięki czemu będą one idealnie dopasowane.

Sprawdź rolety rzymskie alena-firany.pl

Zasłony w kuchni, czy to dobre rozwiązanie?

Zasłony i firany to jedno z najbardziej lubianych rozwiązań dekoracji okien od wielu pokoleń. Zarówno firany jak i zasłony doskonale sprawdzają się w salonie czy w sypialni, ale czy są praktyczne w kuchni? Wszystko zależy od tego, gdzie umiejscowione jest okno kuchenne. Jeżeli pod oknem znajduje się wolna przestrzeń, zasłony będą piękną dekoracją, otulą wnętrze i nadadzą mu charakteru. Problem może pojawić się jednak, gdy pod oknem znajduje się na przykład blat kuchenny z tzw. miejscem roboczym. Zwisające zasłony mogą być narażone na częste zabrudzenia a kurz, który się na nich osadza, może opadać na przygotowywany posiłek. Niewątpliwie jednak zasłony w kuchni mają również wiele pozytywnych cech, jedną z nich jest prostota użytkowania. W przypadku dużej kuchni, zasłony ocieplą wnętrze a szeroki wachlarz wzorów i kolorów materiałów pozwoli na dopasowanie ich do każdego stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie.

Zasłony czy rolety rzymskie – co wybrać?

W kuchni sprawdzą się zarówno rolety rzymskie jak i zasłony. Chociaż przewagę w postaci większej funkcjonalności mają rolety, to wybór dekoracji okna zależy przede wszystkim od indywidualnego gustu osób urządzających wnętrze. Każde z rozwiązań można a nawet należy dopasować do własnych preferencji. Okno kuchenne ozdobione roletą rzymską lub zasłonami zyska ładną oprawę, która będzie cieszyła oczy, ale także zapewni ochronę przed nadmiernymi promieniami słońca oraz prywatność, gdy zapadnie zmrok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here