Posadzki przemysłowe

0
810
Posadzki przemysłowe

W zakładach przemysłowych, w których jest bardzo intensywny ruch albo narażone są na zawilgocenie i czynniki mechaniczne stosuje się posadzki przemysłowe.

Są to uszlachetnione odmiany posadzek, mające na celu poprawę komfortu poruszania się po halach produkcyjnych, ze względu na swoją gładkość oraz twardość. Posadzki te są odporne na ścieranie, pylenie oraz wilgoć, więc stosowane są z powodzeniem w różnych dziedzinach przemysłowych. Równa nawierzchnia może również zredukować koszty naprawy wózków widłowych i elektrycznych, które transportując towary po nierównej nawierzchni szczególnie narażone są na uszkodzenia mechaniczne, co wiąże się z koniecznością ich naprawy.

Wykonanie posadzki

Podłogi składają się zazwyczaj z kilku warstw – przede wszystkim z warstwy izolacyjnej, podkładu i posadzki. Podkład musi być bardzo wytrzymały i równy, od tego będzie zależeć dokładność wykonania posadzki, która jest wierzchnią warstwą podłogi. W zależności od przeznaczenia posadzki mogą być twarde lub miękkie.

Rodzaje posadzek przemysłowych

Posadzki mają bardzo długą żywotność – od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu lat, w zależności od tego, z jakich materiałów zostały zrobione oraz od sposobu użytkowania zgodnego  przeznaczeniem podłogi. Trzy główne rodzaje posadzek to:

  • betonowe posadzki przemysłowe – są niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz uniwersalne w zastosowaniu, idealnie nadają się do ruchu pojazdów wywierających duży nacisk na podłoże
  • posadzki żywiczne – cechują się bardzo komfortowym utrzymaniem ich w czystości, są odporne na czynniki chemiczne
  • posadzki polimerowo cementowe – stosowane najczęściej w halach produkcyjnych, w których jest bardzo mokro i wilgotno, dzięki zastosowaniu preparatu polimerowego do mieszanki cementu z kruszywem posadzki te wykazują właściwości antypoślizgowe, tak więc znacząco zwiększają bezpieczeństwo

Renowacja

W wielu miejscach po długim okresie użytkowania posadzki są już bardzo popękane, a miejscami uszczerbione, jednak nie ma potrzeby całkowitej wymiany podłoża. Profesjonalne firmy zajmujące się tym zagadnieniem wykonają remont, naprawę dylatacji oraz innych uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas długiej eksploatacji. Ostatecznie można zastosować wylewkę betonową na istniejącą już warstwę w celu ujednolicenia całego podłoża.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here