Płytki wielkoformatowe

0
467
fmg-max-fine marble

Płytki wielkoformatowe ostatnimi czasy zyskują sporą popularność. Wykorzystywane są głównie do wykończenia wnętrz w łazienkach, a także w kuchniach. Zastanówmy się jakie są zalety tego typu rozwiązania. A może stoją za nim jakieś wady? W tym artykule przeczytasz o tym, co właściwie warto wiedzieć przed zakupem płytek wielkoformatowych.

Płytki wielkoformatowe – najważniejsze informacje

Przede wszystkim warto wiedzieć, że płytki wielkoformatowe idealnie nadają się do wykończenia nie tylko podłóg, ale również ścian. Prezentują się niezwykle nowocześnie dlatego też są tak chętnie wybierane przez osoby które wykonują remonty w swoich łazienkach i kuchniach.

Płytki wielkoformatowe mogą być wykonane z terakoty, gresu czy też z glazury. Niemniej jednak najistotniejsze jest to, w jaki sposób są one układane na powierzchni. Oczywiście, kwestia ich ułożenia jest jest znacznie bardziej skomplikowana niż ma to miejsce w przypadku płytek o niewielkich rozmiarach. Wielkoformatowymi płytkami  znacznie trudniej jest zniwelować wszelkie nierówności ściany. W zasadzie ciężko będzie je tak wypoziomować jak ma to miejsce w przypadku małych płytek. Przy tego rodzaju płytkach stosujemy również dość szerokie fugi.

Zastosowanie płytek wielkoformatowych

Płytki wielkoformatowe szczególnie sprawdzają się jako wykończenie posadzek w kuchni i w łazience. Niemniej jednak powinniśmy wówczas zadbać o płytki takiego rodzaju, które mają wykończenie antypoślizgowe. Płytki wielkoformatowe na ścianie w łazience sprawiają, że pomieszczenie to będzie prezentowało się niezwykle estetycznie i nowocześnie.

Płytki wielkoformatowe w sklepie internetowym miradbeta.pl

Ciekawą kolekcję płytek wielkoformatowych znajdziesz w sklepie internetowym miradbeta.pl. Szczególnie warto zwrócić uwagę na płytki z kolekcji Marble, np fmg-max-fine marble. Szeroki wybór płytek o różnorodnych rozmiarach a także w różnych formach wykończenia. To płytki najwyższej jakości, a także charakteryzujące się wysokim poziomem odporności na ścieranie. Płytki tego rodzaju świetnie sprawdzą się zarówno na ścianie jak i na podłodze w pomieszczeniu, które często jest użytkowane. To również płytki o bogatym i ciekawym wzornictwie, które z pewnością przypadną do gustu osobom, które cenią sobie przede wszystkim walory estetyczne. Płytki wielkoformatowe w sklepie internetowym miradbeta.pl to szeroki wybór płytek najwyższej jakości w korzystnej cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here