Piękno zazdrostki – jak wykorzystać gipiurę w nowoczesnym wystroju wnętrz?

0
204
Piękno zazdrostki - jak wykorzystać gipiurę w nowoczesnym wystroju wnętrz?

Gipiura jest materiałem lekkim, eleganckim i przepuszczającym światło. Można z niego wykonywać nie tylko serwety czy lekkie bieżniki, gdyż popularnością cieszą się także zazdrostki z gipiury. Warto dowiedzieć się jak można wykorzystać je w nowoczesnych wnętrzach.

Zazdrostki z gipiury – czym się charakteryzują? 

Zazdrostka z gipiury wykonana jest z przędzy poliestrowej o mocnym, odpornym na uszkodzenia splocie. Jednocześnie gipiura posiada siateczkową strukturę z licznymi oczkami tworzącymi rozmaite wzory. Często zazdrostka z gipiury zdobiona jest także wyszywanymi wzorami np. esikami czy listkami. Zaletą takich firanek jest fakt, że nie ma konieczności szycia czy przeszywania. Można je zawiesić bezpośrednio na karniszu nad oknem albo karniszach do zazdrostek montowanych na ramie okiennej. Co ważne, są różne dostępne wysokości. Polecamy zamawiać wielokrotność dostępnej szerokości, dopasowaną do wielkości okna. Szerokość firanki może być dostosowana do potrzeb poprzez docięcie na odpowiedni wymiar. Zazdrostki z gipiury się nie gniotą, co poza łatwością wieszania jest kolejną zaletą. Ponadto przepuszczają sporo światła.     

Gdzie sprawdzą się zazdrostki z gipiury? 

Zazdrostki z gipiury są odpowiednim wyborem do jadalni, ale i kuchni. Przyjęło się, że to właśnie w tych pomieszczeniach najczęściej się je wykorzystuje. Zastosowanie zazdrostki zapewnia prywatność, a jednocześnie pozwala upiększyć wnętrze. Część wpadających promieni słonecznych zostaje rozproszona, a dzięki dużym oczkom nie ma efektu znacznego zaciemnienia, choć można zdecydować się także na zazdrostki gipiurowe o gęstszym splocie. Zazdrostki sprawdzają się wszędzie tam, gdzie chce się wyeksponować doniczki czy inne elementy na parapecie.  

Jak dopasować zazdrostki z gipiury do nowoczesnego wnętrza? 

Dopasowanie zazdrostek z gipiury do nowoczesnego wnętrza jest bardzo proste, gdyż ten materiał świetnie komponuje się zarówno z prostymi meblami matowymi, jak i tymi na wysoki połysk. Dodaje do wnętrza nutę eklektyzmu. Gipiura na pewno świetnie komponuje się z drewnianymi elementami, dodając aranżacji lekkości. Zazdrostki z gipiury można wykorzystać nie tylko w kuchni czy jadalni, ale i małym gabinecie czy nawet pokoju dziecka. Nie trzeba ich prasować, co znacząco zwiększa komfort, a przecież ma on kluczowe znaczenie.    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here