Ogrzewanie gazem – jaki podgrzewacz wybrać?

0
262
Ogrzewanie gazem - jaki podgrzewacz wybrać?

Podgrzewacze gazowe są wyborem wielu osób, które muszą same zadbać o podgrzanie swojego mieszkania lub domu. Dlaczego? Jeśli mamy dostęp do gazociągu, to koszty ogrzewania gazowego będą zdecydowanie tańsze od ogrzewania elektrycznego. Inna korzyścią jest to, że urządzenia są proste w obsłudze i nie wymagają bardzo dużo miejsca.

Podgrzewacz przepływowy czy pojemnościowy? Co wybrać?

Ogrzewanie gazem - jaki podgrzewacz wybrać? Ważna decyzja, którą należy podjąć, jest wybór, czy zakupimy podgrzewacz przepływowy czy pojemnościowy. Gazowy podgrzewacz przepływowy będzie idealnym rozwiązaniem do mieszkań lub niewielkich domów, ponieważ jest on w stanie zapewnić ciepłą wodę głównie do jednego odbiornika. Pogodzenie brania kąpieli ze zmywaniem w kuchni może stanowić problem. Dlatego, jeśli potrzebujemy ciepłej wody w kilku krajach jednocześnie, lepiej jest zdecydować się na podgrzewacz pojemnościowy. Takie podgrzewacze mają z reguły objętość do 200 litrów i ich zadaniem jest utrzymanie przez cały czas wybranej przez nas temperatury.

Instalacje gazowe mają swoje minusy – przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa musimy zadbać o odpowiednią wentylację. Konieczny jest zakup odpowiedniej rury do odprowadzania spalin. Montaż instalacji gazowej nie jest łatwy, często wiąże się z dużymi kosztami oraz częstym sprawdzaniem stanu instalacji pod względem wentylacyjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here