Ochrona sygnalistów – kompleksowe usługi prawne dla przedsiębiorstw

0
173
Ochrona sygnalistów – kompleksowe usługi prawne dla przedsiębiorstw

Współpracując z kancelarią prawną, która świadczy kompleksowe usługi z zakresu realizacji obowiązków związanych z ochroną sygnalistów, pozwoli w pełni profesjonalny sposób prowadzić wszystkie tego typu sprawy. Ochrona sygnalistów jest niezwykle istotna, ponieważ buduje odpowiedni poziom zaufania, a także gwarantuje zwalczanie wszelkich nieprawidłowości, które powstają w danym przedsiębiorstwie. Kancelaria prawna właściwie odczytując potrzeby współczesnych przedsiębiorstw, przygotowała dla swoich klientów atrakcyjną ofertę prawną, która obejmuje wszystkie etaty prawidłowej ochrony sygnalistów. Bez wątpienia warto tej sprawie skorzystać z usług profesjonalistów, ponieważ procedury anonimowego zgłaszania naruszeń prawa wynikają wprost z obowiązujących norm.

Ochrona sygnalistów – jak działa system zgłaszania nieprawidłowości w przedsiębiorstwie?

Zintegrowany system ochrony sygnalistów polega na ujawnianiu wszystkich niewłaściwych, nielegalnych, nieetycznych oraz niebezpiecznych działań. Każdy pracownik powinien mieć więc możliwość anonimowego zgłoszenia tych sytuacji, dzięki czemu w firmie kształtować będzie się istotny element organizacyjnej kultury, który przełoży się na jakość i efektywność jej funkcjonowania. Istotą działania systemu ochrony sygnalistów jest zapewnienie, że nie spotkają się oni z żadnymi działaniami odwetowymi, przed którymi strach jest najczęstszą przyczyną niezgłaszania nielegalnych działań w miejscu pracy. Trzeba pamiętać, że ochrona sygnalistów to także przydatne narzędzia dla przedsiębiorców i prezesów firm, ponieważ pomagają im zapobiegać oraz w późniejszym etapie przeciwdziałać wszystkim niewłaściwym zachowaniom w pracy. Eksperci podkreślają, że system ochrony sygnalistów przyczynia się w realny sposób do umocnienia skuteczności zarządzania ryzykiem biznesowym.

Dlaczego warto skorzystać z usług kancelarii prawnej podczas wdrażania systemu ochrony sygnalistów?

Powinno się zaznaczyć, że przepisy prawa już od pewnego czasu nakładają na wszystkie podmioty działające na rynku finansowym obowiązek wdrożenia anonimowych procedur pozwalających na zgłaszanie naruszeń prawa w miejscu pracy. Odpowiednie dyrektywy dotyczące tego problemu zostały także wydane przez Parlament Europejski. Ochrona sygnalistów jest ważną wartością rozpoznaną przez prawo. Doświadczony zespół prawników będzie więc nieocenioną pomocą podczas przygotowania odpowiednich regulacji i norm prawa wewnętrznego w taki sposób, aby były one zgodne z normami wyższego rzędu znajdującymi się w odpowiednich dyrektywach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here