Nowoczesne drzwi zewnętrzne – energooszczędne, bezpieczne i… designerskie

0
331
Nowoczesne drzwi zewnętrzne – energooszczędne, bezpieczne i... designerskie

Jesień to ostatni dzwonek na dokonanie solidnego przeglądu stanu domu przed nadchodzącymi mrozami i śniegiem, lub też – co zdarza się ostatnimi laty częściej w naszym klimacie – stosunkowo niskimi temperaturami połączonymi ze wszechobecną wilgocią. Te zjawiska, a właściwie ich skutki, powinny bez wątpienia pozostać na zewnątrz. Aby chłód i opady nie próbowały dostać się do ciepłych, bezpiecznych czterech ścian, należy zadbać o to, by okna oraz drzwi zewnętrzne pozostawały w nienagannym stanie. Aby dostatecznie chroniły nas przed niekorzystnymi skutkami działania aury, muszą przede wszystkim być najwyższej jakości.

Nowoczesne drzwi wejściowe – strażnik komfortu i bezpieczeństwa

Długo można by wymieniać wszystkie funkcje, które powinny spełniać drzwi zewnętrzne. Są wszak wizytówką każdego domu, odzwierciedleniem estetycznego charakteru gospodarzy, ale i dopełnieniem architektonicznej wizji całości budynku. Na szczęście w obecnych czasach wybierając drzwi zewnętrzne jesteśmy ograniczeni praktycznie tylko wyobraźnią (i może odrobinę budżetem).

– W naszej ofercie każdy znajdzie model odpowiadający jego indywidualnym wymaganiom – trudny do sforsowania przez włamywaczy, jednocześnie łatwy w obsłudze przez domowników, a do tego zabezpieczający przed wszystkim, co składa się na późnojesienną i zimową pogodę. A to nie wszystko! Funkcjonalność i technologia otulone zostały designerskimi panelami, które można „uszyć na miarę” potrzeb projektu i zmysłu estetycznego inwestora – zapewnia Marcin Wolak, ekspert marki OknoPlus.

Wybieramy drzwi zewnętrzne

Będąc pierwszym elementem, który widzimy wchodząc do domu i ostatnim, który oglądamy wychodząc, drzwi powinny odznaczać się nowoczesnym, stylowym wzornictwem. Jednocześnie nie mogą wizualnie funkcjonować w kompletnym oderwaniu od otoczenia, fasady budynku i stylu aranżacji całego projektu. Dlatego przy wyborze dobrze jest zwrócić uwagę na możliwości personalizacji poszczególnych modeli. Nowoczesne drzwi wejściowe łatwo jest dopasować do każdego typu bryły – od nowoczesnej po tradycyjną, czy to na zasadzie harmonii, czy wręcz przeciwnie – zaskakującego kontrastu.

– PVC, aluminium, wybrane barwy z palety RAL, ale także akryl i biel, lub panele naśladujące surową stal, drewno czy kamień, do tego mnogość dostępnych zamków, pochwytów, klamek i przeszkleń – możliwości są otwarte. Dosłownie i w przenośni – dodaje ekspert.

W powieści „Folwark zwierzęcy” George Orwell napisał, że „wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych”. Podobnie przedstawia się kwestia drzwi. Jakie zatem powinny być idealne skrzydła?

https://www.oknoplus.com.pl/drzwi/

Drzwi zewnętrzne? Energooszczędne, oczywiście!

Tymczasem pochłonięci dopasowaniem wizualnym i zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem rzadko zwracamy uwagę na ten istotny czynnik. A przecież przez drzwi, które mają niemałą powierzchnię, może uciekać sporo ciepła, co później znajduje odzwierciedlenie w wysokich rachunkach za ogrzewanie. Połączeniem najwyższego poziomu estetycznego z doskonałymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi oraz znakomitymi parametrami termoizolacyjnymi są nowoczesne drzwi wejściowe Reveal.

– Montowane w nich pakiety szybowe o grubości 48 mm mają współczynnik przenikania ciepła wynoszący zaledwie 0,6 W/m2K, dzięki czemu całe drzwi charakteryzuje Ud na poziomie 0,8 W/m2K, w którego osiągnięciu pomagają też ciepłe ramki – mówi Marcin Wolak, ekspert marki OknoPlus.

Drzwi zewnętrzne Reveal są też wiatroszczelne, nie przepuszczają wody, oraz – co szczególnie istotne w kontekście bezproblemowej eksploatacji – nie odkształcają się pod wpływem różnicy temperatur pomiędzy otoczeniem i wnętrzem domu dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii „antybimetal”. To rozwiązanie eliminuje ryzyko deformacji czy wypaczania powodującego nieszczelności i trudności z zamykaniem skrzydła. O bezpieczeństwo domowników dbają zaś montowane w standardzie, solidne bolce antywyważeniowe.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne – energooszczędne, bezpieczne i... designerskie

Dobre może być jeszcze lepsze

Czy istnieją drzwi zewnętrzne energooszczędne, zapewniające niezrównany poziom bezpieczeństwa mieszkańcom domu, a przy tym już na pierwszy rzut oka imponujące zachwycającym designem? Otóż tak.

 Kolejną perłą w naszej koronie są drzwi zewnętrzne energooszczędne STAR, w których bogate wzornictwo idzie w parze z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi. Stosujemy w nich panele nakładkowe z blachy aluminiowej, do wypełnienia używamy specjalnej pianki, a całość jest jeszcze zabezpieczona czteromilimetrowej grubości gumą dylatacyjną. W rezultacie współczynnik przenikania ciepła dla drzwi pełnych wynosi zaledwie 0,57 W/m2K – zaznacza ekspert.

Nowoczesne drzwi wejściowe muszą też być maksymalnie trudne do sforsowania dla nieproszonych gości. W przypadku drzwi STAR strażnikiem spokoju mieszkańców jest zasuwnica z ryglowaniem nie tylko na środku, ale także na górze i dole skrzydła. Nie zapominajmy wszakże o ich wyglądzie – tu różnorodność paneli i aplikacji w połączeniu z bogatym wyborem szyb i szerokim wachlarzem dodatków zaspokoi nawet najbardziej wybredny gust i pozwoli dopełnić każdy projekt.

Nowoczesne drzwi zewnętrzne – energooszczędne, bezpieczne i... designerskie

***

Reveal oraz STAR to prawdziwe gwiazdy w kategorii „drzwi zewnętrzne”, zapewniająca wszystko, czego możemy oczekiwać nie tylko późną jesienią i zimą, lecz we wszystkie pory roku – i to przez długie lata!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here