Na jakie wanny wolnostojące postawić?

0
377
Na jakie wanny wolnostojące postawić?

Wśród ceramiki sanitarnej, wanny wolnostojące zajmują szczególne miejsce. Uważane są za synonim luksusu i ekstrawagancji, nadają bowiem aranżacji łazienkowej zupełnie nowego wymiaru. Swojego czasu były one również dość drogie, jednak nowoczesne technologie produkcji oraz rozwój w dziedzinie materiałów, z jakich są dzisiaj produkowane, pozwala na wyposażenie łazienki w całkiem niedrogą, a przy tym stylową i funkcjonalną wannę wolnostojącą. Co najważniejsze, wanny wolnostojące to bogaty wybór produktów o zróżnicowanym designie. Na co postawić?

Wanny wolnostojące w jakiej łazience?

Jeszcze nie tak dawno temu można było spotkać się z opinią, że wanny wolnostojące nadają się przede wszystkim do przestronnych łazienek czy pokoi kąpielowych. Wynikało to zapewne z dość sporych gabarytów tego typu wanien, które dzisiaj zostały znacząco zoptymalizowane. Dzięki nowoczesnym materiałom, takim jak akryl, konglomeraty i różnego rodzaju kompozyty, można tworzyć wanny wolnostojące zarówno o zróżnicowanych kształtach, jak i gabarytach. Z tego też powodu znajdują one zastosowanie nie tylko w dużych łazienkach, ale także w tych mniejszych.

Doskonałym tego przykładem jest wanna Viya Besco o cienkich krawędziach i pięknych opływowych kształtach, która odznacza się niezwykle kompaktowymi wymiarami: 160×70 cm, co pozwala na jej ustawienie nawet w bardzo małych łazienkach. Ogólnie wanny wolnostojące charakteryzują się niezwykle ciekawymi formami o mniej lub bardziej opływowych kształtach. Dzięki temu pasują zarówno do aranżacji bardziej klasycznych, jak i nowoczesnych. Przy czym ich potencjał wcale na tym się nie kończy.

Vintage, czyli wanny wolnostojące retro

Na jakie wanny wolnostojące postawić?

Wanny wolnostojące, które stanowią już kompletną całość, są niezwykle wdzięcznym elementem dekoracyjnym łazienek w stylu vintage. Przepiękne wanny wolnostojące w stylu retro to tak naprawdę jeden z najważniejszych punktów takiego wystroju łazienki, zaraz obok armatury retro – w tym baterii wolnostojących instalowanych bezpośrednio przy wannie. Taka aranżacja jest zarówno praktyczna, jak i niezwykle oryginalna.

Kwintesencją wanny wolnostojącej w stylu retro jest wanna Besco Otylia, umieszczona na mosiężnych łapach. Cała konstrukcja prezentuje się imponująco i naprawdę czuć w niej klimat przeszłości, który nadaje łazience wyjątkowej atmosfery. Przy czym wanna samym swoim wyglądem zachęca do skorzystania z relaksującej i pachnącej kąpieli. Co jeszcze ciekawego znajdziemy wśród tego typu ceramiki?

Wanny wolnostojące w kolorze

Nowe materiały wykorzystywane do produkcji wanien wolnostojących mają wiele zalet. To dzięki nim można osiągać najbardziej finezyjne kształty. To także one gwarantują wysoki komfort kąpieli poprzez ciepłą i przyjemną w dotyku powierzchnię. I także to one pozwalają na produkcję wanien w różnych kolorach. A to z kolei umożliwia uzyskanie naprawdę spektakularnych efektów aranżacyjnych. Doskonałym tego przykładem jest wanna Besco Goya Black, której czarny kolor jest urzekający.

Przy czym wanna może mieć jednolitą barwę, ale wcale nie musi. Dostępne są bowiem wanny gdzie środek i zewnętrzna powierzchnia wanny mają inne kolory. Wanny wolnostojące w bardziej niestandardowym kolorze produkowane są zazwyczaj na specjalne zamówienie i wtedy mamy do wyboru całą paletę barw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here