Meble z litego drewna – zbędny luksus czy dobra inwestycja?

0
471
Meble z litego drewna – zbędny luksus czy dobra inwestycja?

W dzisiejszych czasach kupowanie mebli może być przytłaczające, zwłaszcza biorąc pod uwagę liczbę dostępnych opcji do wyboru. Pierwszą decyzją, jaką trzeba podjąć, jest wybór materiału, z którego będę wykonane szafy, szafki, stół itd. I tutaj najczęściej staje się przed dylematem: czy warto inwestować w meble z litego drewna, czy wybrać sklejkę? Czy naturalne drewno to zbędny luksus, czy dobra inwestycja?

Meble z litego drewna – luksus wart swojej ceny

Drewno lite uchodzi za materiał luksusowy. Dlaczego? Głównie dlatego, że jest to naturalny produkt. Tradycyjne meble, wykonane z dbałością o każdy detal są częścią wielu domów od pokoleń. Meble drewniane wykonuje się zazwyczaj z drewna liściastego np. dąb, klon lub buk oraz drewna iglastego np. sosny. Te pierwsze uchodzą za naprawdę luksusowe, ponieważ odznaczają się wyjątkową trwałością i mają piękne usłojenie, które jest całkowicie naturalne, dzięki czemu nie dają dwóch identycznych powierzchni.

Wysokiej jakości meble z drewna litego prawie zawsze mają wyższą cenę w porównaniu z opcjami wykonanymi z płyty wiórowej, MDF lub sklejki. Przede wszystkim dlatego, że są to naturalne materiały budowlane, zasoby pobierane z drzew, więc sam produkt, z którego się je wykonuje, jest drogi w zakupie. Co więcej, metoda konstruowania mebli z litego drewna zawsze wymaga dokładnego podejścia do konstrukcji, więc ich tworzenie jest nieco bardziej pracochłonne i wymaga większego zaangażowania niż zwykłe skręcanie mebli ze sklejki.

Dlaczego meble z litego drewna to dobra inwestycja?

Wspaniałą rzeczą w litym drewnie jest to, że idealnie nadaje się do stworzenia mebla, który jest nie tylko wyjątkowy, ale również będzie się wyróżniał w każdym pomieszczeniu i przez cały czas. Meble z litego drewna nie wychodzą z mody. Każdy kawałek tego materiału jest nieco inny od drugiego, dlatego – nawet jeśli meble są zbudowane w podobny sposób przy użyciu tego samego rodzaju drewna – nadal zauważalne są pewne różnice, które mają nadać im wyrazistości i charakteru.

Większość mebli z litego drewna jest wykonana z twardego drewna takiego jak dąb lub byk. Wiadomo, że drzewa te są wytrzymałe i odporne nawet na bardzo trudne warunki. Dlatego wykonane z nich stoły, krzesła, komody, szafy, łóżka itd. mogą przetrwać wiele lat, a nawet uważane są za meble wielopokoleniowe.

Poza tym zaimpregnowane meble z litego drewna są łatwe w konserwacji i utrzymaniu w czystości. Wystarczy łagodny środek do pielęgnacji i ściereczka lub miotełka do kurzu, aby zachować je w nienagannym stanie. Są również odporne na różne uszkodzenia, dlatego jest to dobra inwestycja dla domów z dziećmi. Możesz wyposażyć pokój dziecka lub cały dom w szafy, łóżka i inne meble wykonane z drewna.

Meble z litego drewna – słuszność wyboru

Podsumowując, meble z litego drewna są dobrą inwestycją, ponieważ są:

  • starannie wykonywane,
  • wyjątkowo zaprojektowane,
  • wykonane z materiałów pochodzenia naturalnego,
  • eleganckie i ponadczasowe.

Jeśli więc szukasz wyjątkowego wyposażenia do swoich wnętrz, nie wahaj się zainwestować w meble z naturalnego drewna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here