in

Meble sosnowe w nowoczesnych aranżacjach

Rosnące zainteresowanie tematyką ochrony środowiska ma bezpośrednie przełożenie na wzrost popularności mebli produkowanych z materiałów naturalnych. Szafy, komody, biblioteczki, witryny, biurka i inne meble z sosny z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących i to pomimo wyższych cen w porównaniu z tradycyjnymi meblami produkowanymi z płyt drewnianych. Lite drewno ma mnóstwo zalet, a wykonane z niego meble charakteryzuje niepowtarzalny urok.

Drewniane wyposażenie wnętrz w stylu skandynawskim

Popularność stylu skandynawskiego nie słabnie, a produkowane z drewna sosnowego meble doskonale wpisują się w potrzeby tego typu aranżacji. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów takich mebli, od ich klasycznych wersji oferowanych w odsłonie zupełnie naturalnej, do mebli malowanych, dostępnych najczęściej w kolorze białym, doskonale dopasowanych do potrzeb współczesnego odbiorcy. Warto podkreślić, że nawet po malowaniu meble z sosny raczej nie zmieniają swojego naturalnego charakteru. Najczęściej malowane są jedynie ich fragmenty, tak by przynajmniej część słojów litego drewna pozostała widoczna. Meble produkowane z litego drewna sosnowego sprawdzą się oczywiście nie tylko we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Będą ciekawym uzupełnieniem stylu prowansalskiego, rustykalnego, retro czy klasycznego.

Wnętrza nowoczesne a meble drewniane

Choć większość nowoczesnych wnętrz mieszkalnych kojarzy się z błyszczącymi frontami mebli pozbawionych znaczących akcentów dekoracyjnych w postaci ozdobnych frezów, to jednak meble z sosny wciąż mogą być ciekawym dopełnieniem wielu nowoczesnych aranżacji. Przykładem są drewniane ławy, które stanowią naturalne uzupełnienie dla zestawów wypoczynkowych ustawionych w centralnych punkach salonów. Ławy sosnowe często przybierają nowoczesną formę, w związku z czym mogą być ciekawym uzupełnieniem wnętrz stawiających na minimalizm czy eleganckich wnętrz urządzonych w zyskującym na popularności stylu nowojorskim. Oczywiście zakres stosowania mebli sosnowych w nowoczesnych aranżacjach jest ograniczony, głównie ze względu na sposób ich wykonania, ale dla wprowadzenia do nowoczesnego wnętrza naturalnych akcentów, z powodzeniem również można po nie sięgać.

Na zakup mebli z drewna sosnowego najczęściej decydują się osoby preferujące bardziej klasyczne aranżacje, ale ich nabywcami są także miłośnicy stylu skandynawskiego, prowansalskiego czy nowojorskiego. Stosowanie mebli drewnianych w nowoczesnych aranżacjach jest rzadsze, ale decydując się na stworzenie eklektycznego wnętrza, zwłaszcza gdy jesteśmy zwolennikami ekologii, sięgnięcie po tego typu meble będzie jak najbardziej zasadne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jakie pokarmy spożywać przy cukrzycy?

Jakie są źródła witamin?

Kolektory słoneczne w Szczecinie

Kolektory słoneczne w Szczecinie