Meble sosnowe w nowoczesnych aranżacjach

0
257
Meble sosnowe w nowoczesnych aranżacjach

Rosnące zainteresowanie tematyką ochrony środowiska ma bezpośrednie przełożenie na wzrost popularności mebli produkowanych z materiałów naturalnych. Szafy, komody, biblioteczki, witryny, biurka i inne meble z sosny z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem kupujących i to pomimo wyższych cen w porównaniu z tradycyjnymi meblami produkowanymi z płyt drewnianych. Lite drewno ma mnóstwo zalet, a wykonane z niego meble charakteryzuje niepowtarzalny urok.

Drewniane wyposażenie wnętrz w stylu skandynawskim

Popularność stylu skandynawskiego nie słabnie, a produkowane z drewna sosnowego meble doskonale wpisują się w potrzeby tego typu aranżacji. W sprzedaży znajdziemy wiele rodzajów takich mebli, od ich klasycznych wersji oferowanych w odsłonie zupełnie naturalnej, do mebli malowanych, dostępnych najczęściej w kolorze białym, doskonale dopasowanych do potrzeb współczesnego odbiorcy. Warto podkreślić, że nawet po malowaniu meble z sosny raczej nie zmieniają swojego naturalnego charakteru. Najczęściej malowane są jedynie ich fragmenty, tak by przynajmniej część słojów litego drewna pozostała widoczna. Meble produkowane z litego drewna sosnowego sprawdzą się oczywiście nie tylko we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim. Będą ciekawym uzupełnieniem stylu prowansalskiego, rustykalnego, retro czy klasycznego.

Wnętrza nowoczesne a meble drewniane

Choć większość nowoczesnych wnętrz mieszkalnych kojarzy się z błyszczącymi frontami mebli pozbawionych znaczących akcentów dekoracyjnych w postaci ozdobnych frezów, to jednak meble z sosny wciąż mogą być ciekawym dopełnieniem wielu nowoczesnych aranżacji. Przykładem są drewniane ławy, które stanowią naturalne uzupełnienie dla zestawów wypoczynkowych ustawionych w centralnych punkach salonów. Ławy sosnowe często przybierają nowoczesną formę, w związku z czym mogą być ciekawym uzupełnieniem wnętrz stawiających na minimalizm czy eleganckich wnętrz urządzonych w zyskującym na popularności stylu nowojorskim. Oczywiście zakres stosowania mebli sosnowych w nowoczesnych aranżacjach jest ograniczony, głównie ze względu na sposób ich wykonania, ale dla wprowadzenia do nowoczesnego wnętrza naturalnych akcentów, z powodzeniem również można po nie sięgać.

Na zakup mebli z drewna sosnowego najczęściej decydują się osoby preferujące bardziej klasyczne aranżacje, ale ich nabywcami są także miłośnicy stylu skandynawskiego, prowansalskiego czy nowojorskiego. Stosowanie mebli drewnianych w nowoczesnych aranżacjach jest rzadsze, ale decydując się na stworzenie eklektycznego wnętrza, zwłaszcza gdy jesteśmy zwolennikami ekologii, sięgnięcie po tego typu meble będzie jak najbardziej zasadne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here