Mały prysznic do małej łazienki. Kilka porad w wyborze niewielkiej kabiny prysznicowej

0
247
Mały prysznic do małej łazienki. Kilka porad w wyborze niewielkiej kabiny prysznicowej

Urządzanie łazienek nigdy nie przebiega w sposób prosty. Jeśli dodatkowo łazienka jest niewielkich rozmiarów, Twoje możliwości manewru zostają ograniczone. Wówczas, najlepszym rozwiązaniem będzie sięgnięcie po urządzenia sanitarne niedużych rozmiarów, dla których z łatwością odnajdziesz miejsce. Radzimy zrezygnować z montażu wanny, którą można zastąpić kabiną prysznicową. Wbrew Pozorom, kąpiel pod prysznicem, nawet niewielkich rozmiarów, może być nie mniej komfortowa niż kąpiel w wannie. Poniżej udzielamy porad związanych z wyborem kabiny prysznicowej, szczególnie jeśli zależy Ci na znalezieniu możliwie niedużego, kompaktowego urządzenia.

Łazienka mała, ale funkcjonalna. Czyli jak wybrać kabinę krok po kroku

Kabina prysznicowa jest najczęściej montowana przy ścianie lub w narożniku. Dzięki temu zajmuje niewiele miejsca, a dostęp do niej jest wygodny i bezproblemowy. W przypadku niewielkich łazienek dobrym wyborem będą zwykłe kabiny z brodzikiem. Kabiny wolnostojące bez brodzików to natomiast wybór do pomieszczeń dużych rozmiarów. Jeśli planujesz postawić kabinę w narożniku, wówczas warto rozważyć zakup specjalnej kabiny narożnej. Jej odpowiednio wyprofilowany kształt pozwala zaoszczędzić dodatkowe centymetry wolnej podłogi.

Warto także wybierać kabiny o prostym kształcie i zwartej bryle. Im mniej będzie trudno dostępnych zakamarków i odstających elementów, tym sprawniej będzie przebiegało czyszczenie kabiny. Warto także zwrócić uwagę na sposób otwierania drzwiczek w interesujących Cię modelach. Do najczęściej wybieranych należą drzwiczki uchylne otwierane na zewnątrz oraz drzwiczki przesuwne. W przypadku niewielkich powierzchniowo łazienek drzwiczki przesuwne wydają się lepszym wyborem – podczas otwierania nie zajmują dodatkowej przestrzeni.

Konstrukcja i materiały wykonania kabiny prysznicowej

Wbrew pozorom, odpowiednio dobrana kabina prysznicowa może powiększyć optycznie rozmiar Twojej łazienki. Wystarczy tylko sięgnąć po urządzenie wykonane z odpowiednich materiałów, a jego wygląd będzie działał na korzyść całego pomieszczenia. O jakich urządzeniach mowa?

Przede wszystkim o kabinach prysznicowych z przeszklonymi, przezroczystymi powierzchniami. Szkło (lub przezroczysty plastik) mogą zostać wykorzystane w konstrukcji drzwiczek jak i ścianek bocznych. Kabiny prysznicowe warto uzupełnić o nieduży brodzik, wykonany ze śnieżnobiałego akrylu. Będzie on dodatkowo rozświetlać wnętrze kabiny. Dobrym wyborem są także kabiny wykonane na dość cienkim stelażu. Ich delikatna konstrukcja dobrze oddziałuje na przestrzeń całej łazienki, wywołując wrażenie jej lekkiego powiększenia.

Jaki rozmiar brodzika do niedużej łazienki?

W niewielkich łazienkach najlepiej zdecydować się na brodzik niski lub średni. Wysokość do 20 cm powinna w zupełności wystarczyć. W brodzikach takich możesz nie tylko swobodnie zażywać kąpieli, ale także wykonać pranie ręczne, umyć małe dziecko lub psa, a także wykonać inne prace domowe.

Rozmiary 70×70 cm powinny zadowolić wszystkich domowników, którzy będą korzystać z danego brodzika. Dostępne są także mniejsze rozmiary – np. 60×60 – dedykowane do szczególnie wymagających łazienek. Warto przy tym podkreślić, że pomimo tak małych rozmiarów, wewnątrz kabiny wciąż znajduje się wystarczająco miejsca na montaż dodatkowych elementów sanitarnych – jak choćby deszczownicy lub panelu do hydromasażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here