Lunapark w ogrodzie

0
429
Lunapark w ogrodzie

Tematyczne place zabaw również te tworzone okazjonalnie na miejskich rynkach np. w czasie świątecznych imprez, możemy z powodzeniem stworzyć we własnym ogrodzie. Nie będą pewnie miały tego samego rozmachu, ale bez wątpienia nadrobią ten niewielki deficyt niepowtarzalnym klimatem, w który włożymy wiele bezcennej pracy i całą potęgę emocji.

Lampiony i ogrzewacze

Jeśli plac zabaw mieści się już w naszym przydomowym ogrodzie mamy połowę pracy za sobą. Wystarczy, że dodamy wszystkim sprzętom ciekawe elementy tematyczne, kolorowe lampki i przy okazji zimowej aury, wstawimy zewnętrzny ogrzewacz gazowy np. w stylu tarasowego promiennika, niczym te pod parasolami na starówkach wielu miast. Jeśli natomiast musimy stworzyć wszystko od początku, zanim zajmiemy się bogatym wyposażeniem, strojnymi lampionami i ogrzewaniem, musimy przygotować posadzkę, która będzie antypoślizgowa i odporna na wpływ czynników atmosferycznych. Gumowe maty na plac zabaw to najlepsza propozycja na tą okazję, jaką możemy aktualnie znaleźć na rynku.

Atrakcja na każdą pogodę

Zarówno maty jak i płyty gumowe to nawierzchnie bezpieczne, świetnie sprawdzające się nie tylko na placach zabaw, ale też w zewnętrznych i wewnętrznych siłowniach, salach rekreacyjnych oraz właśnie ogrodowych lunaparkach i parkach tematycznych. Ogromną zaletą tych nawierzchni jest wodoprzepuszczalność, dzięki której na ich powierzchni nie zbierają się kałuże oraz związane z tym inne niehigieniczne pasożyty. Gumowe posadzki są również antypoślizgowe, odporne na wgniecenia i samogasnące, dzięki temu bez obawy możemy postawić na nich ogrzewacz gazowy, czy alternatywnie nawet grill ogrodowy. Dzięki nim będzie można też korzystać z naszego tematycznego lunaparku w każdej pogodzie, co jest dość istotne o tej porze roku.

Bezpieczeństwo w szczegółach

Chcąc mieć pewność, że wybieramy najbardziej odpowiedni dla nas produkt, najlepiej udać się do samego producenta i poprosić ekspertów o pomoc w wyborze. Płyty gumowe Flexizone dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, każdy znajdzie tu coś idealnego dla swojego projektu. Poza walorami estetycznymi stanowią podstawę bezpieczeństwa, minimalizują bowiem ryzyko powstania kontuzji po upadku lub uderzeniu. Ważne jednak, aby podczas zakładania nawierzchni bezpiecznej w alejkach i na placu, nie zapomnieć o szczegółach wykończenia np. gumowych elementach zabezpieczających betonowe krawędzie ogrodzenia, różnego rodzaju nakładkach, krawężnikach, narożnikach czy schodach. Wszystko oczywiście musi być dopasowane kolorystycznie i pod względem struktury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here