Laser krzyżowy i liniowy – jak wybrać najlepszy?

0
75
Laser krzyżowy i liniowy - jak wybrać najlepszy?

Laser krzyżowy i liniowy to urządzenia, które okazują się bardzo cennym wsparciem zarówno przy montażu sufitów podwieszanych, kuchennych szafek, jak i kładzeniu płytek czy wylewaniu podłogi. 

Laser krzyżowy i liniowy — jak działa?

Lasery krzyżowe to akumulatorowe lasery budowlane, które cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością.  Laser krzyżowy czy laser liniowy są niezastąpione na budowie. Emitują one wiązki lasera, które — w zależności od potrzeb — pomagają wyznaczyć pion lub poziom. Laser budowlany może generować dwie przecinające się pod kątem prostym linie — poziomą i pionową. Nazwa krzyżowy oddaje więc podstawową właściwość urządzenia, które dostępne jest jednak w bardzo wielu różnych wariantach. Jak różny może być laser budowlany, możesz przekonać się na stronie Norwit.pl która oferuje szeroki wybór tego typu urządzeń. 

Laser krzyżowy — zastosowanie 

Laser budowlany wykorzystywany jest w bardzo różnych pracach budowlanych, w tym remontowych czy wykończeniowych.

  • Dzięki temu, że laser widoczny jest zarówno na powierzchni betonu, płytek ceramicznych, drewna, tworzyw sztucznych, znacznie ułatwia prace budowlane.
  • Stanowi doskonałą alternatywę dla znacznie mniej wygodnej poziomicy. Przy układaniu płytek, paneli, montażu tapet, a także montażu szafek, blatów, drzwi przesuwnych oraz wielu innych elementów wyposażenia lasery krzyżowe i liniowe okazują się absolutnie niezbędne. 
  • Laser Nivel System pozwala wyznaczać pion, poziom, kąty proste. To przydaje się przy wielu pracach typowo budowlanych, jak i wielu domowych naprawach, mniejszych lub większych remontach, jak i zaawansowanych pracach wykończeniowych.


Laser budowlany Nivel System CL3D w zestawie ze statywem SJJ-M1EX i czujnikiem CLS-3 pozwala efektywnie pracować w temperaturach od -10°C do +50°C. Dokładność poziomowania w tym przypadku to ±2,0mm/10m. Urządzenie pozwala na generowanie płaszczyzny 1 x poziomo (360°), 2 x pionowo (360°), a zasięg jego pracy to 60 m (140 m z czujnikiem). Z kolei model Laser budowlany Nivel System CL4D-G to bardzo nowoczesny, wielozadaniowy laser krzyżowy 4D z super widzialną wiązką zielonego lasera, który oferuje bardzo wysoką dokładność pracy (±1mm/10m).

Sklep internetowy Norwit.pl oferuje także modele laserów, które mogą wykorzystywać elektrycy, architekci, ekipy odpowiedzialne za wznoszenie nowych budynków. 

Laser budowlany Nivel System CL2D-G

Lasery liniowe i krzyżowe — rodzaje

Na Norwit.pl znajdziesz szereg modeli laserów dostosowanych do różnych potrzeb i zastosowań. Warto zwracać uwagę na parametry techniczne dotyczące możliwości pracy w określonych temperaturach, dokładności instrumentu czy zakresu automatyki poziomowania. Nie bez znaczenia w wielu zastosowaniach będzie także ciężar urządzenia, obecność statywu itd. 

Laser punktowy

Idealne rozwiązanie dla elektryków, stolarzy, a także wszystkich wykonujących drobne prace remontowe lub wykończeniowe. Świetnie sprawdza się przy montażu półek, czy instalacji gniazdek elektrycznych. 

Laser krzyżowy Nivel System CL3B

Laser liniowy krzyżowy

Bardziej zaawansowany przeznaczony więc także do bardziej skomplikowanych prac takich jak układanie płyt gipsowo-kartonowych, montaż tapet czy przeprowadzenie pełnego okablowania. 

Laser budowlany Nivel System CL4D-G - ZESTAW statyw SJJ-M1 EX czujnik CLS-3

Laser obrotowy

Najbardziej profesjonalne i zaawansowane urządzenie posiadające laser i lustro, co pozwala uzyskać maksymalnie dokładne pomiary. Urządzenie używane tylko na statywie, sprawdzi się przy stawianiu fundamentów czy budowie kanalizacji.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here