Kwiaty doniczkowe kwitnące – na które warto postawić?

0
577
Kwiaty doniczkowe kwitnące - na które warto postawić

Kwiaty doniczkowe prezentują się pięknie w każdym domu. Wybieramy je jednak nie tylko ze względu na ich estetykę, ale również z powodu korzyści zdrowotnych związanych z oczyszczaniem powietrza i produkcją tlenu. Jakie rośliny więc warto mieć we własnych czterech kątach?

Skrzydłokwiat

Jest to jeden z najlepszych pomysłów do praktycznie każdego mieszkania. Nie dość, że ta roślina potrafi bardzo skutecznie oczyszczać powietrze ze wszelkiego rodzaju toksyn oraz produkuje tlen w nocy, to jeszcze prezentuje się znakomicie w momencie kwitnienia. Jej charakterystyczne, białe kwiaty trudno pomylić z czymkolwiek innym. Kwitnie wiosną lub latem, w zależności od odmiany. Nie jest to trudna do uprawy roślina, a jej soczysto zielonymi liśćmi można cieszyć wzrok przez okrągły rok. Należy jednak uważać przy jej uprawie – zbyt mała doniczka lub rzadkie podlewanie spowoduje, że nie zakwitnie. Więcej ciekawych propozycji na stronie https://home.morele.net.

Anturium

Jeśli chodzi o kwiaty doniczkowe kwitnące to dla wielu osób Anturium jest numerem jeden. Nie ma się czemu dziwić – posiada charakterystyczny kwiatostan w jasnych i przyjemnych barwach. W zależności od odmiany mogą to być kwiaty czerwone, białe, fioletowe, a nawet dwubarwne. Cieszą oczy niezwykłym kształtem, który trudno pomylić z jakąkolwiek inną rośliną doniczkową. W niektórych krajach ze względu na sercowatą budowę kwiatostanu cieszy się popularnością w formie prezentu na Walentynki. Jeśli zaś chodzi o pielęgnację to dużym wyzwaniem w takim przypadku może być zwłaszcza dbanie o to, aby regularnie usuwać z jej liści osad w postaci kurzu. Jest pod tym względem wyjątkowo wrażliwa.

Storczyk

Niewątpliwą zaletą storczyka jest to, że jego kwiaty bardzo długo mogą cieszyć oko domowników. Niektóre odmiany mogą kwitnąć nawet cały rok. Wiele osób wybiera taką roślinę do sypialni ze względu na dobroczynne właściwości polegające na skutecznym pochłanianiu dwutlenku węgla i wydzielaniu tlenu w trakcie nocy. Wszystko to dzięki odwróconej fotosyntezie. Więcej o takich kwiatach można przeczytać także na stronie https://home.morele.net.

Zwartnica

Zwartnica to roślina doniczkowa, która jest dość trudna w uprawie. Jej właściwa i wytrwała uprawa generuje konkretne korzyści w postaci bardzo dużych i efektownie wyglądających kwiatów. Pojawiają się ona na łodygach o wysokości około 50 cm, co czyni to zjawisko szczególnie niezwykłym. Roślina uwielbia stanowiska nasłonecznione i może być bardzo kapryśna, więc nie możemy zapomnieć regularnie ją nawozić i podlewać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here