Kuchnie nowoczesne w Warszawie – zdjęcia

0
314
Kuchnie nowoczesne w Warszawie - zdjęcia

Aranżacja kuchni to nie tylko selekcja frontów mebli kuchennych czy blatu. Przede wszystkim liczy się ergonomia. Mimo to estetyka też jest ważna.

Wybór mebli kuchennych

Przede wszystkim należy wiedzieć, że meble do kuchni można zakupić gotowe jako całościowy zestaw w formie całościowego zestawu, złożyć z części składowych jakiejś sieciówki meblowej lub zlecić zaprojektowanie i wykonanie kuchni na wymiar.

Pierwsza opcja sprawdzi się idealnie w przypadku małych mieszkań przeznaczonych do wynajęcia. Przestrzeni roboczej jest albowiem bardzo mało, a jakość pozostawia wiele do życzenia. Jedyne co tutaj jest zaletą to cena takich mebli kuchennych i szybkość dostawy oraz montażu.

Jeśli myślimy o kuchni prywatnej idealnym rozwiązaniem będzie druga możliwość. Możemy tutaj bardziej manewrować zestawieniem szafek i kolorów czy rodzajów frontów. To rozwiązanie nadal jednakże nie jest pozbawiona wad. Musimy wybierać z podanych rozmiarów szafek, często więc zostaje wolna przestrzeń w kuchni. Co w małej kuchni robi dużą różnicę. Dodatkowo wybór szafek jest ograniczony, dlatego zazwyczaj kończy się na dobieraniu wyposażenia pod szafki, zamiast szafek pod sprzęt. To powoduje następne komplikacje. Jakość takiej zabudowy kuchennej również jest na dość niskim poziomie. Jedyne co może działać na plus to cena. Choć i tu warto się zastanowić, gdyż producentów mebli kuchennych na wymiar jest sporo, dlatego może się okazać, że wydając dodatkowo naprawdę niewiele uzyskamy idealną kuchnię.

Meble do kuchni na wymiar

Kuchnie nowoczesne zdjęcia Efektywne wykorzystanie powierzchni w kuchni. Meble kuchenne są idealnie dopasowane do jej rozmiaru. Producent kuchni na wymiar dopasuje nam ją co do centymetra.
Kontrola nad wielkością i sposobem ustawienia wszystkich elementów. Możliwość dobrania wielkości wszystkich zastosowanych szafek, szuflad czy półek. Istnieje wówczas możliwość wybrania ilości szafek, półek czy szuflad. Jeśli zostanie jakaś przestrzeń możemy dodać szafkę typu cargo lub dołożyć tam półki.

Meble kuchenne na wymiar to estetyka na miarę naszych wymagań. Bez znaczenia jest to, czy podoba nam się styl industrialny, loftowy, skandynawski, rustykalny czy może jakiś oryginalny i niepowtarzalny, dopasowany do naszego gustu. Kuchnia na wymiar daje nam możliwości doboru wszystkiego. Dobór frontów i korpusów jest standardowy. Dodatkowo jednak możemy wybrać szerszy blat, co daje nam głębszą powierzchnię użytkową. Możemy takie meble kuchenne dobrać idealnie pod kolor mieszkania, drzwi, podłogi, czego tylko się zapragnie. Można stworzyć spójność całego domu czy mieszkania.

Kuchnia na wymiar – koszty

Na koszt kuchni na wymiar wpływa wiele czynników, jak jakość surowców, z których wykonane są korpusy, fronty czy blaty. Znaczenie ma także rodzaj pokrycia powierzchni. Aby kuchnia służyła nam przez lata, warto zdecydować się na wytrzymałe materiały. Przede wszystkim nie warto oszczędzać na mechanizmach kuchennych, takich jak prowadnice czy zawiasy. Blat roboczy jest najbardziej eksploatowaną częścią mebli kuchennych, tu też warto postawić na jakość. Następnie liczą się korpusy – to one dźwigają cały ciężar mebli kuchennych. Na samym końcu są zaś fronty. Wiadomo, że nie warto decydować się na najtańsze. Nikt nie chce, aby po kilku latach okleina zaczęła się odklejać. To jest jednak ten element, który spokojnie można wybrać ze średniej półki cenowej, bez większego ubytku na jakości. To też jest coś co daje nam zabudowa kuchenna na wymiar zamówiona od producenta. Możemy manipulować kosztami. Do nas należy wybór za co chcemy zapłacić więcej, a za co niekoniecznie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here