Kuchnia zamknięta vs. kuchnia otwarta – które rozwiązanie lepsze?

0
236
Kuchnia zamknięta vs. kuchnia otwarta - które rozwiązanie lepsze?

Chcąc odpowiedzieć sobie na to pytanie musimy dokładnie prześwietlić swój tryb życia. Kuchnia otwarta to rozwiązanie, które zawsze poleca się osobom posiadającym mały metraż. Może się ona również sprawdzić wtedy, kiedy lubimy przyrządzać posiłki z najbliższymi osobami. Kuchnia zamknięta niemalże zawsze stosowana jest w przypadku większych powierzchni. Dzięki temu nie musimy patrzeć na brudne naczynia odpoczywając w salonie. Nie będziemy także musieli „walczyć” z zapachem roznoszących się potraw po całym mieszkaniu.

Kiedy sprawdzi się kuchnia zamknięta?

Mając problem z utrzymaniem porządku najlepiej będzie, kiedy zdecydujesz się na kuchnię zamkniętą. W tym przypadku niespodziewane wizyty gości nie będą dla Ciebie powodem do wstydu. Wystarczy, że zamkniesz drzwi od kuchni, a tym samym ukryjesz garnki znajdujące się na stole czy na blacie. Zatrzymasz także w tym pomieszczeniu np. zapach smażonej ryby. Uchylając okno szybciej się go pozbędziesz. Poza tym kuchnia zamknięta jest idealna, kiedy dysponujemy dużym metrażem. Wtedy to bez problemu możemy zakupić do niej szafki czy meble kuchenne. W ich przypadku mamy większe pole manewru, gdyż nie ogranicza nas posiadana powierzchnia. O ile mamy pokój dzienny czy też salon i to właśnie tam wolimy odpoczywać kuchnia zamknięta sprawdzi się w 100%.

Kiedy zdecydować się na kuchnię otwartą?

Otwarte przestrzenie są zawsze polecane w przypadku niewielkiego metrażu. Jeśli zatem nasza kuchnia jest mała i wąska powinniśmy ją połączyć z pokojem dziennym. Takie rozwiązanie sprawi, że zyskamy nieco więcej miejsca. Z pewnością znajdziemy dodatkowy obszar do przechowywania produktów spożywczych czy sprzętów. Taka aranżacja może nas jednak kosztować więcej czasu i pieniędzy. Jeśli chodzi o meble to najlepiej sprawdzą się tu meble kuchenne na wymiar. Dodatkowo musimy je tak wybrać, by pasowały one nie tylko do kuchni, ale również do pokoju dziennego. Przestrzeń ta powinna stanowić spójną całość. Poza tym to ciekawa opcja dla osób, które lubią wspólne przyrządzanie posiłków.

Podsumowanie

Każde z powyższych rozwiązania ma swoje wady i zalety. Bywają sytuacje, w których nie mamy możliwości wyboru. Jeśli jednak możemy sobie odpowiedzieć na pytanie czy wolimy kuchnię otwartą czy zamkniętą warto dokładnie prześwietlić posiadaną powierzchnię i własne preferencje względem tego pomieszczenia. Pamiętajmy, by podejść do tego rozwiązania głównie od strony praktycznej. Kuchnia w niemalże każdym przypadku stanowi centrum domowego życia. Dlatego należy sprawić wszystko, by było to miejsce idealne zarówno podczas gotowania jak i spędzenia swojego wolnego czasu.

Kuchnie na zamówienie DynarekMeble.pl
ul. Janusza Korczaka 22
20-456 Lublin
NIP 9462660103

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here