Kiedy opryskiwacz spalinowy jest niezbędny do prac ogrodowych?

0
248
Kiedy opryskiwacz spalinowy jest niezbędny do prac ogrodowych?

Jesień jest najlepszym okresem do wykonywania prac grodowych zapewniających dobry rozwój roślin w późniejszym czasie kwitnienia i owocowania. W celu zabezpieczenia drzew i krzewów przed chorobami i szkodnikami należy spryskiwać je odpowiednimi preparatami. Czynność tę znacznie ułatwia praktyczny i wydajny opryskiwacz spalinowy. Urządzenie to jest wykorzystywane głównie do chemicznej ochrony roślin.

Opryski w ogrodzie – dlaczego jesienią?

Substancje chemiczne niekorzystnie wpływają pod względem ekologicznym na plony, jak też są szkodliwe dla owadów zapylających kwiaty. Dlatego najbezpieczniejsze jest opryskiwanie drzew jesienią gdy owoce są już zebrane a w sadach i ogrodach rzadziej pojawiają się już pszczoły, chrząszcze, czy motyle. Bez obawy można za pomocą opryskiwacza spalinowego pokrywać gałęzie płynem zawierającym składniki chemiczne.

Przyczyną rozwoju wielu chorób roślin jest wilgoć utrzymująca się w glebie na skutek jesiennych opadów. Szczególnie gdy przed nadejściem zimy pojawiają się cieplejsze okresy. Sprzyja to rozwojowi patogenów grzybiczych i wzrastaniu chwastów. Przydaje się wówczas opryskiwacz spalinowy z długim wężem umożliwiającym dotarcie nawet do najbardziej niedostępnych fragmentów podłoża. Aplikowane do gleby herbicydy niszczą nie tylko część naziemną chwastów lecz docierają także do korzeni, dzięki czemu eliminują ich wzrost wiosną.

W okresie jesiennym krzewy różane są jeszcze w pełni ukwiecone. Aby zachowały dobrą kondycję aż do pierwszych przymrozków, warto chronić je przed pasożytami atakującymi powierzchnię ich liści. Opcja regulacji ciśnienia w plecakowym opryskiwaczu spalinowym daje możliwość pokrycia całości krzewu delikatną mgiełką, która nie uszkadza płatków kwiatowych. Należy również spryskiwać znajdujące się w ogrodzie przekwitające rośliny, aby ich gnijące fragmenty nie stały się wylęgarnią bakterii i pleśni.

Ułatwienie pracy i oszczędność czasu

Spryskiwanie jesienią roślin środkami chemicznymi lub substancjami o składzie ekologicznym jest zabiegiem niezbędnym do ich prawidłowego wzrostu w sezonie wiosenno-letnim. Właściciele małych przydomowych ogródków mogą posiłkować się ręcznymi dozownikami o niskim ciśnieniu i niewielkim zasięgu. Wystarczają one do rozpylania płynnych substancji na rabatkach kwiatowych lub grządkach przeznaczonych na uprawę warzyw. Większych rozmiarów opryskiwacz spalinowy jest nieodzowny do prac ochronnych i pielęgnacyjnych w ogrodach o znacznej powierzchni. Duża pojemność zasobnika zapewnia wysoką wydajność, więc rozpylanie płynu odbywa się w krótkim czasie i bez nadmiernego wysiłku. Wysokie konary drzew owocowych można dosięgnąć wyłącznie opryskiwaczem spalinowym o długiej dyszy i podwyższonym ciśnieniu wydalanego płynu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here