Jaki wybrać piec na pellet?

0
201
Jaki wybrać piec na pellet?

Rosnące ceny paliw kopalnych skłaniają do tego, by szukać alternatywnych sposobów na ogrzanie domu i wody. Coraz atrakcyjniejszy wybór dla wielu inwestorów stanowi piec na pellet – surowiec odnawialny i charakteryzujący się niską emisją gazów cieplarnianych. Na co jednak zwracać uwagę przy jego wyborze? Dowiedz się więcej z tego artykułu!

Na co zwracać uwagę przy wyborze pieca na pellet?

Chcąc kupić odpowiedni piec na pellet, trzeba przede wszystkim sprawdzić moc kotła. Powinna ona być dobrana do ogrzewanej powierzchni – mniejsza może nie wystarczyć, by zapewnić komfortowe warunki w domu, większa – najzwyczajniej będzie się marnować (a przy tym – kosztować więcej). Dlatego dobrze skontaktować się z doradcami firmy oferującej takie rozwiązania.

Warto też zwrócić uwagę na klasę kotła. Najbardziej zaawansowane, a przy tym ekologiczne i ekonomiczne są modele V. klasy. Co to oznacza? Ich projekty spełniają wymagania EcoDesign, znacznie ograniczając z jednej strony pobór paliwa, a z drugiej – emisję gazów cieplarnianych. Tego typu urządzenia dozują precyzyjną ilość pelletu do aktualnych potrzeb. Dzięki temu taka inwestycja nie tylko sprzyja środowisku, ale i portfelowi – wydatek na kocioł bardzo szybko się zwraca. Poza tym – automatyczny podajnik, stanowiący jego standardowe wyposażenie, znacznie zwiększa komfort użytkowania!

Decydując się na zakup takiego pieca, dobrze sprawdzić, czy jest on jednofunkcyjny (czyli ogrzewa jedynie dom), czy wyposażono go w zasobnik CWU zewnętrzny lub wewnętrzny (zdecydowanie rzadsze rozwiązanie). Warto pamiętać, że tego rodzaju kotły mogą wykorzystywać także inne paliwa. W sprzedaży można spotkać m.in. połączenie pieca na pellet z palnikiem do ekogroszku.

Wybierz odpowiedni kocioł dla siebie

Poza mocą, jak i innymi wspomnianymi właściwościami, należy przyjrzeć się wymiarom urządzenia. W końcu powinno ono zmieścić się w kotłowni. W ofercie różnych producentów często znajdują się dość kompaktowe rozwiązania. Warto sprawdzić np. kotły marki Kotłospaw, należące do najnowocześniejszych, a przy tym najbardziej komfortowych i ekonomicznych w użytkowaniu. Wiedząc, na co zwracać uwagę – wybierz odpowiedni piec na pellet dla siebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here