Jaki rodzaj lampy jest polecany do loftowego wnętrza?

0
295

Loftowe wnętrza charakteryzują się dość surowym wykończeniem, dlatego często stanowi problem jakie dodatki można dobrać do takiego pokoju. Jednak jeszcze trudniej jest wybrać odpowiednie oświetlenie. Z dużą pomocą przychodzą wtedy lampy Nowodvorski, które nadają się do praktycznie każdego rodzaju wnętrz.

Czym jest loftowe wnętrze?

Loft to jeden z najchętniej wybieranych stylów, zaraz po skandynawskim. O ile jeden i drugi styl mają ze sobą trochę wspólnego, tak loft jest znacznie bardziej “zimny”. Główną cechą loftowych wnętrz jest właśnie ich surowość, przestrzenność. Często w takim rodzaju wnętrza występuje duża ilość okien, dlatego dobór odpowiedniej lampy Nowodvorski nie powinien być trudny. W wielu wnętrzach w tym stylu dominuje cegła dekoracyjna na ścianach, czasami nawet taka, która jest wykorzystywana z rozbiórki w innych budynkach, oraz drewniane podłogi. Wiele osób twierdzi, że takie wnętrza przez swoją surowość, nie wyglądają na wnętrza, w których może zamieszkać rodzina, ponieważ nie mogą wyobrazić sobie ciepła w środku. Dlatego projektanci nauczyli się łączyć czerń, elementy industrialne z ciepłym drewnem, które automatycznie sprawia, że przestrzeń robi się bardziej rodzinna, ciepła, przytulna. Bardzo trudno jest znaleźć balans między dobrym loftowym wnętrzem, a pomieszczeniem, które wydaje się być zbyt zimne.

Jak dobrać lampy do wnętrza?

W zależności od ilości okien, czyli od odpowiedniego nasłonecznienia w ciągu dnia, należy pomyśleć o ilości lamp. Jeśli w pokoju występuje kilka dużych okien, przez które przez większość roku wpada piękne dzienne światło, to tych lamp może być mniej. Natomiast, jeśli pokój jest od strony zachodniej, wkoło jest dużo drzew, to warto wybrać takie lampy, które zapewnią maksymalną ilość światła. Najlepiej do tego sprawdzą się lampy wiszące bez klosza z mocnymi żarówkami LED. Skonieczni24 oferują różne rodzaje lamp do różnych wnętrz. Dzięki mnogości kolorów można dobrać odpowiednią lampę. W wnętrzach typowo loftowych sprawdzą się czarne lampy Nowodvorski, które podkreślą surowość. Właśnie takie ascetyczne metalowe dodatki podkreślają ten styl.

Lampy z kloszem czy bez?

W stylu industrialnym raczej nie sprawdzą się lampy z kloszem, ponieważ jest to dodatek bardziej do stylu skandynawskiego. W lofcie ceni się elementy typowo pofabryczne jak belki konstrukcyjne, surowe ściany czy widoczne instalacje. Właśnie dlatego w tym stylu najbardziej sprawdzą się lampy Nowodvorski, które są stworzone z metalu, najlepiej czarnego, bez klosza, z otwartym światłem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here