Jak zaprojektować dużą łazienkę

0
291
Jak zaprojektować dużą łazienkę

Masz komfort mieszkania w dużym domu lub mieszkaniu, w którym również łazienka ma słuszne rozmiary? Pozwala to zaaranżować ją w naprawdę ciekawy sposób. Właśnie przed takim wyzwaniem stoisz i zupełnie nie masz pomysłu na taką łazienkę? Rzeczywiście, bardzo często duża powierzchnia do zaprojektowania sprawia wiele trudności. Dlaczego? Ponieważ aranżowanie przestrzeni wymaga pewnej wiedzy z zakresu ergonomii, którą nie każdy posiada. Na szczęście w tym celu powstają takie artykuły jak ten.

Łazienka z wanną i kabiną prysznicową

Pierwsze co może przyjść do głowy mając dużą łazienkę, to to aby umieścić w niej dwa miejsca kąpielowe. Pierwsze z nich to oczywiście wanna pełnowymiarowa, a drugie to kabina prysznicowa. W każdym przypadku będziemy mieć do czynienia z niesamowicie wysokim komfortem użytkowania – każdy z domowników będzie mógł zażyć dokładnie takiej kąpieli, na którą w danym momencie ma ochotę. Jest to najprostszy sposób na efektywne zaaranżowanie łazienki. Są jednak i inne metody, które także mogą nam przynieść niezwykle ciekawe rezultaty.

Wydzielenie z dużej łazienki drugiego pomieszczenia

Ciekawym sposobem na wykorzystanie dostępnej przestrzeni w łazience jest postawieniu w niej ścianki działowej i fizyczne wydzielenie drugiego, mniejszego pomieszczenia. Nie musi ono być zamykane drzwiami, ważne natomiast jest to, aby dało się w nim coś robić, nie przeszkadzając osobie biorącej np. kąpiel. W takim uzyskanym pomieszczeniu można np. stworzyć domową małą pralnię. Jaki to duży komfort mieć pralkę i suszarkę w osobnym pokoju, wie każdy kto dysponuje pralnią. Przede wszystkim pranie znajduje się w jednym miejscu, które najczęściej jest dobrze wentylowane – a łazienka taka właśnie powinna być. Dodatkowo pranie i hałasująca pralka lub suszarka nikomu nie przeszkadza. Zamiast pralni w łazience można wykonać suszarnię lub inne pomieszczenie gospodarcze, jeśli takiego brakuje.

Wygodny salon kąpielowy

W nowocześnie projektowanych domach duże łazienki nazywa się salonami kąpielowymi. Nie bez powodu. Oprócz wanny lub kabiny prysznicowej są tam także inne elementy wyposażenia wnętrza, które mają nam zapewnić wysoki komfort użytkowania – mogą to być np. rattanowe fotele lub leżaki, odporne na działanie wilgoci. Jeśli jednak żaden z powyższych pomysłów ci się nie podoba, warto zasięgnąć pomocy projektanta wnętrz. Jest to usługa oczywiście odpłatna, którą jednak naszym zdaniem warto zamówić. Wydając na projekt łazienki od kilkuset złotych do dwóch tysięcy, łatwo można uniknąć poważnych problemów z układem, których późniejsza przeróbka będzie albo niemożliwa, albo bardzo kosztowna. Architekt wnętrz ma zazwyczaj duże doświadczenie i będzie w stanie zaproponować nam naprawdę ciekawe rozwiązania stylistyczne i funkcjonalne. Potrzebujesz dodatkowej gotówki na taki wydatek? Weź szybki kredyt i nie przejmuj się dodatkowym kosztem. Po ukończonej łazience na pewno będziesz zadowolony z tej decyzji. Kredyt spłacisz w ciągu kilku miesięcy, natomiast łazienka pozostanie z tobą na wiele kolejnych lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here