Jak wybrać najlepszy narożnik do salonu?

0
474
Jak wybrać najlepszy narożnik do salonu?

Narożnik to bardzo popularny mebel wypoczynkowy, który z powodzeniem wykorzystywany jest w domowych salonach, a także w sypialniach i pokojach dziecięcych. Wybór narożnika do Twojego wnętrza powinien być podyktowany kilkoma aspektami. W tym artykule pokażemy Wam, jak wybrać najlepszy narożnik do salonu, który idealnie będzie wpisywał się w Wasze potrzeby. Zapraszamy do lektury.

Określ swoje potrzeby i główną funkcję narożnika

Na samym początku warto określić swoje potrzeby w zakresie mebli wypoczynkowych. Na rynku znajdziecie nowoczesne narożniki bez funkcji spania oraz modele z funkcją spania, które bezpośrednio wpływają na praktyczność takiego mebla. Oczywiście oba modele mają swoje wady i zalety.

Narożniki bez funkcji spania są zazwyczaj wygodniejsze w codziennym użytkowaniu jako siedzisko, ponieważ powstają tylko w tym celu. Wśród nich możecie wybierać również spośród większej liczby tkanin tapicerskich, w tym również weluru. Meble bez funkcji spania nie rozkładają się oraz mogą opierać się na wysokich nogach, co dodaje im estetyki i subtelności. Modele te doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach oraz chętnie wybierane są do eleganckich salonów, w tym do aranżacji glamour.

Narożniki z funkcją spania to popularniejszy wybór, a wpływ na to ma przede wszystkim ich funkcjonalność. Na co dzień mogą pełnić rolę siedziska, a na noc zamienicie je w wygodne łóżko dla dwóch osób. Dodatkowo meble rozkładane posiadają wbudowany pojemnik, w którym możecie schować pościel i inne przedmioty w zależności od swoich potrzeb. Narożniki z funkcją spania wykorzystywane są w salonach, pokojach młodzieżowych i sypialniach. Dostępne są w różnej stylistyce i gwarantuję wygodę użytkowania jako główne siedzisko w salonie i jako łóżko.

Rozmiar mebla ma znaczenie

Kolejnym aspektem, na który musicie zwrócić uwagę, jest rozmiar mebla. Powinien on być bezpośrednio dopasowany do możliwości przestrzennych danego salonu. W małych wnętrzach zdecydowanie lepiej sprawdzają się kompaktowe meble, które można ustawić w pobliżu ściany lub w formie wyspy. W dużych i przestronnych salonach klienci mają większą dowolność przy zakupie narożnika. Wówczas dużym zainteresowaniem cieszą się narożniki o sporych rozmiarach, które mogą być siedziskiem nawet dla 8 osób lub więcej. W otwartych salonach sprawdzają się również meble modułowe, które docelowo są narożnikami, a w razie potrzeby można podzielić je na mniejsze elementy. Dzięki temu z łatwością zmienicie aranżację swojego wnętrza i przygotujecie salon na przyjęcie gości lub zjazd rodzinny.

Odpowiedni rozmiar mebla wypoczynkowego ma bardzo duże znaczenie. Salon powinien pozostać przestronnym pomieszczeniem, a zbyt duży mebel negatywnie na to wpłynie. Zbyt mały mebel może być mało praktyczny przy większej rodzinie. Przed zakupem każdego mebla, warto zrobić dokładne pomiary pomieszczenia oraz zweryfikować swoje potrzeby. W ten sposób będziecie w stanie wybrać narożnik, który będzie szyty na miarę Waszych oczekiwań i możliwości.

Zadbajcie o styl i wysoką jakość wykonania mebli 

Kolejnym ważnym aspektem jest dbałość o odpowiedni styl wykonania mebli oraz ich jakość. Stylistyka narożnika powinna być bezpośrednio dopasowana do aranżacji wnętrza oraz pozostałych elementów jego wyposażenia. Harmonia w salonie wpływa na efektywność relaksu oraz codzienne samopoczucie domowników. Jeżeli narożnik nie będzie pasował do wnętrza to powstanie poczucie bałaganu, które będzie dekoncentrować domowników i zaburzy ich rytm życia. Pamiętajcie o tym.

Poza stylem liczy się również jakość mebli. Narożniki należą do najbardziej eksploatowanych elementów domowego wyposażenia. W związku z tym powinny powstawać ze starannie wyselekcjonowanych materiałów o dużej wytrzymałości. Starannie dobrane narożniki do salonu to gwarancja satysfakcji i bezpieczeństwa na lata. Sprawdźcie nie tylko jakość konstrukcji mebla, ale również tkaniny tapicerskiej, którą konstrukcję pokryto. Odporne na zabrudzenia narożniki są łatwiejsze i wygodniejsze w pielęgnacji. To kolejny ważny aspekt, którego nie powinniście pominąć. Jeżeli zastosujecie się do naszych porad, to z pewnością wybierzecie mebel idealnie dopasowany do Waszych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here