Jak wybrać modny i funkcjonalny dywan?

0
273
Jak wybrać modny i funkcjonalny dywan?

Bogata oferta nowoczesnych dywanów sprawia, że osoby planujące zakup takiego akcesorium stają przed trudnym zadaniem. Tego typu artykuły tworzone są z różnych materiałów i wyplatane na wiele sposobów. Różnią się też wzornictwem, barwami i estetyką. Aby dopasować odpowiedni model, należy wziąć pod uwagę specyficzne zapotrzebowanie domowników i charakter aranżacji pomieszczenia.

Jak wybrać dywan, który okaże się zarówno modny, jak i praktyczny?

Dopasowanie do zapotrzebowania

Wiele osób rezygnuje z zakupu dywanów, ponieważ obawia się, że taki przedmiot będzie źródłem kurzu i namnażających się drobnoustrojów. Należy jednak pamiętać, że umieszczenie w pokoju dywanu będzie niosło za sobą wiele korzyści. Należą do nich:

  • izolacja od zimnej podłogi
  • wygłuszenie pomieszczenia
  • nadanie wnętrzu przytulnego charakteru.

Producenci zdają sobie sprawę z wątpliwości potencjalnych klientów. Dlatego sięgają po rozwiązania, które okażą się komfortowe dla każdego. Rodziny, w których przebywają alergicy i małe dzieci mogą zdecydować się na modele płasko tkane. Takie dywany nie posiadają odstającego runa, jednak doskonale pełnią swoją rolę. Te wyjątkowo modne akcesoria doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie szczególnie istotna jest możliwość łatwego utrzymania wysokiego poziomu czystości.

Miękkie i wygodne akcesoria

Jeżeli domownikom zależy przede wszystkim na miękkości przedmiotu położonego przed kominkiem lub w strefie relaksu, odpowiednim wyborem może okazać się model wełniany lub dywan shaggy. Akcesoria wykonane z naturalnej wełny są szczególnie cenione ze względu na ich przyjazną fakturę. Ich dodatkowe zalety to wyjątkowa trwałość i trudnopalność. Warto wiedzieć o tym, że wełniane włókna pokryte są lanoliną, co utrudnia rozwój bakterii i roztoczy. Modele typu shaggy to z kolei dywany o wyjątkowo grubym runie. Długość ich włosia może osiągać nawet 7 cm. Ze względu na wygląd i strukturę nazywane są również „włochaczami”. Mogą być wykonane z naturalnych lub syntetycznych tworzyw, których właściwości należy dopasować do zapotrzebowania. Wymienione rodzaje to doskonałe rozwiązania dla osób ceniących relaks oraz miękkie i miłe powierzchnie wyposażenia.

Modny charakter aranżacji

Aranżując wystrój pomieszczenia, należy również zwrócić uwagę na spójność aranżacyjną i nawiązanie do aktualnych trendów. Najmodniejsze konwencje wnętrzarskie to aktualnie styl skandynawski, boho, retro i rustykalny. Pomieszczenia skandynawskie i boho warto wyposażyć w funkcjonalne modele z sizalu lub bawełny. Powinny być utrzymane w barwach takich jak biel, szarość i odcienie kremowe. W salonie retro sprawdzi się dywan o średnim lub długim włosiu w kolorze błękitnym, żółtym lub zielonym. Doskonałym wyborem do rustykalnej aranżacji będzie wełniany, zdobiony dywan. Odpowiednio dopasowane akcesorium okaże się zarówno praktyczne, jak i atrakcyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here