Jak wybrać idealne oświetlenie łazienki?

0
386
Jak wybrać idealne oświetlenie łazienki?

Nie da się ukryć, że w przypadku łazienek mamy zwykle do czynienia z pomieszczeniem, które nie ma dostępu do naturalnego światła. Wobec tego priorytetem dla każdego z nas powinno być zadbanie o to, by w tym pomieszczeniu zapanowały odpowiednie warunki. Z pewnością chcemy wykreować w łazience przytulną atmosferę, która będzie sprzyjała relaksowi. Niemniej jednak nie możemy również zapomnieć o tym, że to właśnie w łazience najczęściej przygotowujemy się do wyjścia, a panie wykonują tam swój makijaż. Wobec tego oświetlenie łazienki staje się dla każdego z nas prawdziwym priorytetem. Jednak jak dobrać odpowiednie?

Główne oświetlenie łazienki- na jakie się zdecydować?

W przypadku wybierania oświetlenia łazienki, możemy wyróżnić zarówno oświetlenie łazienki główne jak i dodatkowe. W pierwszej kolejności warto skupić się na oświetleniu głównym. Najlepiej  więc zastanowić się, jakie oświetlenie łazienki dopasuje się do wystroju wnętrza, a także jakie oświetlenie łazienki jest nam rzeczywiście potrzebne. Nie oszukujmy- lampa główna, która powinna być zamontowana na środku sufitu, będzie odgrywała tu kluczową, aczkolwiek nie samodzielną rolę. Zadba ona o doświetlenie łazienki w formie ogólnej. Zdecydujmy się więc na oświetlenie łazienki główne w formie sufitowej lampy- odraza się modele wiszące z uwagi na panującą w pomieszczeniu wilgoć. Takie lampy mogą jednak składać się z dwóch, trzech czy nawet czterech świetlówek. Parametr ten należy dobrać już do wielkości pomieszczenia.

Jak dobrać punktowe oświetlenie łazienki?

W przypadku oświetlenia łazienki, nie możemy powiedzieć, że główna lampa sufitowa będzie wystarczająca. W łazience zwykle znajduje się wiele szafek i zakamarków, które wymagają dodatkowej „jasności”. Mowa tu chociażby o przestrzeni nad lustrem czy nad wiszącymi szafkami. Warto więc dobrać oświetlenie łazienki punktowe. Dobrze sprawdzają się w tym momencie zamontowane oprawki LED. Są one estetyczne i trwałe i z powodzeniem można dobrać je do każdego wystroju łazienki.

Jakie powinno być oświetlenie łazienki?

Oświetlenie łazienki musi wyróżniać się jednym, najważniejszym parametrem. Otóż musimy zadbać o to, by wszystkie klosze czy nawet same świetlówki charakteryzowały się podwyższoną odpornością na wilgoć. Dzięki temu nie tylko będą one o wiele wydajniejsze, ale także nie narazimy się na ich ciągłe przepalanie. W przypadku oświetlenia łazienki, właśnie ta kwestia powinna być brana pod uwagę jako pierwsza, gdyż doskonale wiemy, jakie warunki panują w takim pomieszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here