Jak rozświetlić swój ogród?

0
417
reflektor ogrodowy zewnętrzny led

Ogród jest pierwszym widokiem, który goście będą podziwiać zmierzając do drzwi. Zadbana i wypielęgnowana zieleń otaczająca posesję stanowi wizytówkę dla wszystkich przechodniów. Jednak gdy zapada zmrok wszystkie rośliny zaczynają kryć się w czerni i straszą swoimi wysokimi cieniami. Odpowiednie oświetlenie ogrodu nadaje nie tylko szyku, ale jest również praktyczne — długi grill ze znajomymi, wieczorne obserwowanie gwiazd czy zwykłe podejrzenie, że ktoś myszkuje w okolicach domu po zachodzie słońca. 

 

Od czego zacząć?

Najrozsądniej jest przejrzeć wszystkie dostępne opcje i wybrać tę najbardziej odpowiadającą, jednak w obecnych czasach wybór jest praktycznie nieskończony. Są jednak trzy najczęściej wybierane produkty, który świetnie spełniają swoją rolę i można je stylowo dopasować do swojego skrawka zieleni. Jednym z pierwszych rozwiązań są lampy ogrodowe led do ziemi. Obecnie produkowane w najróżniejszych odsłonach — od klasycznej, działkowej po smukłe i eleganckie wersje modern dla bardziej wymagających.

Idąc o krok dalej, można zdecydować się na latarnie ogrodowe led. Wedle potrzeb od tych najbardziej imponujących, trzypunktowych przypominających latarnie uliczne sprzed stuleci do nowoczesnych słupków oświetleniowych. Jeżeli trudno podjąć decyzję o tym, gdzie światło ma padać lub gdy zmiany są jednym z ważniejszych elementów życia, sklepy oferują przenośne lampy ogrodowe w formie średniej wielkości latarni, które spokojnie można przenosić z miejsca na miejsce.

Lampa najazdowa wpuszczana w ziemię

Jeżeli preferencja leży po stronie oświetlenia z dołu a przy tym mocowanie lamp ogrodowych led do ziemi nie wchodzi w grę — nic straconego! Do wyboru są również reflektory oświetleniowe. Świetnie sprawdzą się jako mocne rozświetlenie, uwydatniając piękno ogrodu w nocy. Można budować nimi efekt od dyskretnego ustawienia, aby światło na ogrodzeniu grało razem z cieniami roślin do pełnego blasku, w którym mogą skąpać się najszczególniejsze okazy botaniczne.

Jak wybrać?

Obecnie oferta lamp ogrodowych led, stojących jak i tych do ziemi oraz reflektorów jest tak szeroka, że można spokojnie wybierać od stylu vintage aż do nowoczesnego minimalizmu. Można również zakupić kilka różnych produktów i popuścić wodze fantazji. Reflektorami ogrodowymi rozświetlić jedynie krzewy po bokach drogi a na ganku postawić przenośną latarnię led. Może oprócz tego zainwestować w lampy led do ziemi, które zostaną przewodnikami w pobliżu ścieżki. Oświetlenie ogrodu to kreatywne zajęcie dające ogromną satysfakcję i wspaniały efekt.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here