Jak dobrze dobrać armaturę łazienkową?

0
128
Jak dobrze dobrać armaturę łazienkową?

Kiedy przystępuje się do budowy domu, jego remontu lub remontu mieszkania, ogromnym wyzwaniem staje się urządzanie poszczególnych pomieszczeń. Każdy chce, aby wyglądały one elegancko i nowocześnie. By zarówno w salonie, w sypialni, jak i w kuchni stanęły stylowe meble. Żeby armatura łazienkowa była nowoczesna a kafelki zgodne ze współczesnymi trendami.

Jak urządzić nowoczesną łazienkę

Mimo tego, że w łazience nie spędza się na co dzień zbyt dużo czasu, warto dołożyć wszelkich starań, aby było to miejsce schludne i praktycznie urządzone. Często dodatkową trudnością jest to, że mamy do czynienia z pomieszczeniem niewielkich rozmiarów. Tym bardziej należy zadbać o dobór odpowiedniej armatury łazienkowej, płytek, ceramiki czy oświetlenia. Na początek warto dokonać wyboru między wanną a prysznicem. Są zwolennicy obu tych koncepcji i czasami trudno dojść do porozumienia. Na szczęście istnieją rozwiązania łączące prysznic i wannę w jednym. Wszystko zależy od ilości dostępnego miejsca. Niezbędne jest zaplanowanie miejsca na umywalkę, szafkę na kosmetyki i proszki, do postawienia kosza na brudne ubrania, pralki oraz zawieszenia półek. Ważne, aby mieć na uwadze przebieg rur z wodą i możliwość podłączenia odpływu.Z uwagi na małe rozmiary i najczęściej brak okna, łazienka powinna być dobrze oświetlona. Zaleca się także używanie jasnych płytek ceramicznych i farb.

Jak dobrać baterię do wanny i umywalki

Głównym kryterium podczas wybierania armatury łazienkowej są proporcje. Trudno sobie wyobrazić ogromny kran dominujący nad umywalką albo małą baterię przy bardzo dużej misce. Nie chodzi jedynie o względy estetyczne. Kran ze zbyt krótką wylewką nie będzie wygodny, natomiast bardzo wysoka wylewka potrzebuje głębokiej wanny albo umywalki, aby woda nie rozpryskiwała się na boki. Najbardziej popularna armatura łazienkowa wykonana jest z mosiądzu, który pokrywany jest warstwą chromu. Kiedy decydujemy się na zakup, warto sprawdzić, jaka jest jakość stopu oraz jak gruba jest wierzchnia, chromowana warstwa. Wszystkie te informacje znaleźć można na stronie internetowej sklepu z armaturą łazienkową – https://www.strefaluksusu.pl/. Od tego zależy trwałość kranu, gałek, pokręteł itp. Ma to też ogromny wpływ na cenę. Z reguły im lepszy stop mosiądzu, tym wyższa cena. Niestety producenci najczęściej nie umieszczają informacji o materiale, z jakiego wykonana jest armatura łazienkowa. Warto wtedy zdać się na porównanie wagi różnych produktów. Te cięższe zapewne mają grubsze ścianki i będą mniej podatne na zniszczenia. Istotne jest także to, z czego wykonane są pokrętła. Warto, aby kran był wyposażony w gałki ceramiczne, które są zdecydowanie trwalsze od plastikowych. Poza tym dużo lepiej się prezentują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here