Gdzie można zamontować hamak brazylijski?

0
291
Gdzie można zamontować hamak brazylijski?

Organizując miejsce do wypoczynku, warto uwzględnić element wyposażenia, jakim jest hamak brazylijski. Wiele miejsc w obiektach, takich jak mieszkania, domy, ogrody, czy altany, lub zimowe ogródki mają spore ograniczenia jeśli chodzi o miejsce lub kwestie zarządzania przestrzenią.

Specyficzny produkt, jakim jest hamak brazylijski, świetnie sprawdzi się w wielu miejscach i będzie służyć nie tylko pod względem praktycznym, ale także w ciekawy sposób urozmaici wnętrze, stanowiąc element dekoracyjny sam w sobie. Tego rodzaju hamakom nie można bowiem odmówić tego, że są niezwykle oryginalne pod względem wizualnym i jeszcze są rzadko spotykane. Biorąc pod uwagę atrakcyjne ceny, w jakich można je kupić, warto się nimi zainteresować.

Ceny hamaków brazylijskich

Na rynku jest wiele podmiotów sprzedających hamaki brazylijskie, a ich ceny zaczynają się już od około 100 zł. Biorąc pod uwagę, ile kosztuje tradycyjny fotel w wersji standardowej lub ogrodowej, sofa lub cały zestaw mebli ogrodowych, hamak brazylijski wydaje się być ekonomiczną oraz bardzo funkcjonalną alternatywą. Istotną zaletą jest również to, że hamaki są produkowane z solidnych materiałów, które są w pełni odporne na warunki atmosferyczne i nawet montowane na zewnątrz, mogą być eksploatowane wiele lat.

Hamak brazylijski – gdzie można zamontować?

Sposób montażu hamaków brazylijskich jest niezwykle prosty. Ich konstrukcja polega na połączeniu drążka, który jest bazą hamaku z linkami. Linki zaś mają pośrodku zrobioną pętelkę, którą można powiesić na haku o odpowiedniej wytrzymałości lub drążku, który się do tego nadaje. W praktyce oznacza to, że wystarczy zamontować w suficie lub w dowolnym elemencie konstrukcyjnym standardowy hak o wytrzymałości do 100-150 kg. Może być nie tylko sufit, ale także belka podporowa, czy element więźby dachowej. Generowane obciążenie nie jest duże, więc możliwości jest bardzo wiele. Do hamaka brazylijskiego można też dokupić lub samodzielnie wykonać stelaż, który będzie można postawić w dowolnym miejscu.

Gdzie sprawdzą się hamaki brazylijskie?

Hamak brazylijski idealnie sprawdzi się na balkonie lub na tarasie. Nie zajmuje on wiele miejsca, a w razie czego można go szybko zdjąć i schować. Dzięki temu jest to często polecane rozwiązanie dla osób, które mają ograniczenia związanie z powierzchnią i nie chcą kupować foteli lub sof. Bardzo popularne jest również dokupowanie stelaży i stawianie hamaków w ogródkach zimowych lub innych miejscach tego typu służących do rekreacji.

Przeciętny hamak tego typu nie zajmuje więcej, niż około jednego metra kwadratowego powierzchni, więc jest dość mały. Jednocześnie można go łatwo wnieść do każdego pomieszczenia, w przeciwieństwie do dużych i nieporęcznych foteli lub krzeseł ogrodowych. Poza kwestiami funkcjonalnymi warto pamiętać, że takie hamaki dostępne są w bardzo zróżnicowanych wersjach, jeśli chodzi i wygląd, co pozwala na łatwe dopasowanie ich do preferowanego wystroju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here