Filtry do stawu – do czego są i czy warto je kupić?

0
305
Filtry do stawu - do czego są i czy warto je kupić?

Każdy staw wymaga od nas odpowiedniego zaangażowania. Poza jego założeniem musimy go regularnie sprzątać, oczyszczać czy karmić rybki. W dużym skrócie – pielęgnacja jest bardzo istotna przy posiadaniu własnego zbiornika wodnego w ogrodzie. Dlatego też z niniejszego artykułu dowiesz się więcej na temat filtrów do stawów i oczek wodnych.

Zestawy filtracyjne do stawu

Zestawy filtracyjne do stawu to najczęściej bardzo rozbudowane sprzęty, które posiadają w sobie kilka funkcji naraz. Najbardziej istotna sprawa, czyli kwestia filtrowania wody, może być rozwiązana na kilka sposobów. Wysokojakościowe zestawy posiadają zazwyczaj w swoim pakiecie takie filtry jak.:

  • Filtr mechaniczny – oczyszczający wodę z zabrudzeń mechanicznych.
  • Filtr biologicznych – oczyszczający wodę z zielonej materii np. szlamu.
  • Sterylizator UV – jej zadaniem jest sterylizowanie wody z bakterii oraz innych mikroorganizmów.

W efekcie otrzymujemy pakiet, który zadba o czystość w naszej wodzie i jej stan. Musimy w końcu pamiętać, że w zamulonej i zabrudzonej wodzie nasze ryby nie będą mogły się rozwijać, a rośliny zaczną powoli umierać. Poza tym sam wizualny odbiór będzie zdecydowanie gorszy, kiedy chwasty i szlam zaczną zarastać nasz zbiornik.

Renomowane zestawy filtracyjne posiadają również pompy wodne, które poza kwestiami filtrowania wody, umożliwią nam również tworzenia kaskad lub innych wodospadów na naszym stawie. Ich koszt może wydawać się dosyć wysoki, gdyż cena waha się w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Jednak jest to i tak bardziej opłacalna inwestycja niż marnowanie czasu na własnoręczne oczyszczanie stawu.

Czy warto kupić filtr do stawu?

Odpowiadając na to pytanie należy się zastanowić, czy chcemy poświęcać sporą ilość czasu na ręczne sprzątanie zbiornika. Jeśli jesteśmy osobami często wyjeżdżającym lub po prostu nie mamy czasu, żeby regularnie zajmować się ogrodem – to jest to całkiem interesujące rozwiązanie. Natomiast na pewno warto swój zakup przemyśleć i skorzystać z oferty zaufanych sklepów akwarystycznych, takich jak chociażby akwarystyczny24.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here