Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody – komfort ciepłej wody

0
65
Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody - komfort ciepłej wody

W dzisiejszych czasach każdy budynek mieszkalny posiada dostęp do ciepłej wody. Aby zwiększyć komfort jej użytkowania warto zainwestować w nowoczesny sprzęt w postaci elektrycznych przepływowych podgrzewaczy wody. Podpowiadamy, jak działają takie urządzenia i czym się kierować przy ich wyborze.

Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody – jak działa?

Przepływowe podgrzewacze wody to urządzenia wyróżniające się niewielkimi gabarytami oraz bardzo wysoką wydajnością. Zasada ich działania nie należy do skomplikowanych. Są uruchamiane w momencie odkręcenia kranu z ciepłą wodą. Dopiero w tym momencie zaczynają pobierać energię potrzebną do podgrzewania wody. Po zakręceniu kranu przestają generować dodatkowe koszty. Dzięki temu jest to sprzęt pozwalający na uzyskiwanie zauważalnych oszczędności. Ich wykorzystywanie pozwala na zoptymalizowanie ilości zużytej energii, co przynosi korzyści finansowe i jest przyjazne dla środowiska. Takie rozwiązanie gwarantuje emisję mniejszej ilości szkodliwych substancji.

Rodzaje przepływowych podgrzewaczy wody

Wyróżnia się dwa rodzaje omawianych urządzeń. Pierwszym z nich są jednopunktowe podgrzewacze wody. Ich zadaniem jest obsługiwanie jednego kranu. Powinny być montowane jak najbliżej miejsca jego położenia, dzięki czemu stają się jeszcze wydajniejsze. Przykładowo, można je zainstalować bezpośrednią nad zlewozmywakiem lub umywalką. Takie elektryczne przepływowe podgrzewacze wody wyróżniają się niewielką mocą, co ma przełożenie na optymalizacje kosztów ich użytkowania. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadkach, w których miejsca poboru wody w domu są od siebie znacznie oddalone.

Druga dostępna opcja to wielopunktowe przepływowe podgrzewacze wody. Jest to sprzęt umożliwiający podgrzewanie wody docierającej do wszystkich punktów jej poboru. Z tego powodu są to modele o znacznie wyższej mocy niż ich jednopunktowe odpowiedniki. Musi ona wynosić co najmniej kilkanaście kilowatów. Takie podgrzewacze muszą być montowane w centralnym miejscu znajdującym się w optymalnej odległości do punktów poborów wody. Jeżeli zostaną umiejscowione zbyt daleko, to ich wydajność stanie się znacznie mniejsza. Jest to błąd przekładający się na wyraźne straty energii.

Zalety przepływowych podgrzewaczy wody

Przepływowe podgrzewacze wody na prąd to urządzenia wykazujące szereg zalet. Jedna z ważniejszych to bardzo wysoka efektywność energetyczna. Brak stałego zużycia prądu przekłada się na spore oszczędności w skali roku. Nowoczesne urządzenia pozwalają na kontrolowanie temperatury wody, co gwarantuje wyższy komfort podczas kąpieli lub zmywania naczyń. Wyróżniają się intuicyjną obsługą wynikającą z w pełni elektronicznego sterowania. Tego rodzaju urządzenia są ekologiczne, co jest szczególnie istotne w dobie pogarszającego się stanu środowiska naturalnego. Pozwalają na zoptymalizowanie ilości zużywanej wody i prądu, a ponadto emitują znacznie mniejsze ilości dwutlenku węgla. Zamontowane w odpowiednim miejscu zapewniają krótką drogę przepływu ciepłej wody. Mogą być dostosowane do potrzeb każdego domu, mieszkania lub budynku o charakterze komercyjnym. Poza tym występują w wielu modelach, co ułatwia ich dostosowanie do potrzeb użytkowników. Warto dodać, że cechują się niewielkimi gabarytami, dzięki czemu nie będą zaburzały aranżacji w danym pomieszczeniu. Ze względu na swój uniwersalny design sprawdzą się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych stylach wnętrzarskich.

Jak wybrać dobry przepływowy ogrzewacz wody?

Wybierając elektryczny przepływowy podgrzewacz wody, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Najważniejszy z nich to moc takie urządzenia. Jak wspomniano powyżej w przypadku modeli jednopunktowych nie musi ona być duża. Jeśli chodzi o podgrzewacze wielopunktowe należy je dostosować do ilości punktów poborów wody. Modele trójfazowe powinny mieć moc przekraczającą kilkanaście kilowatów. W przypadku domów wyposażonych w prysznic z deszczownicą należy stawiać na urządzenia o jeszcze większej mocy. Ponadto, warto stawiać na modele wysokiej klasy z odpowiednimi zabezpieczeniami. Wielu rodziców decyduje się na podgrzewacze z regulowanym ograniczeniem temperatury, co zapobiega poparzeniom ich dzieci.

Odpowiednio dobrany podgrzewacz zapewnia najwyższy komfort korzystania z prysznica i innych punktów poboru wody. Dzięki wysokiej efektywności energetycznej jest przyjazny dla portfela oraz środowiska. Zakup takiego urządzenia stanowi bardzo rozsądną i przyszłościową inwestycję, która obniży comiesięczną wysokość rachunków za media.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here