Drewniane akcenty w mieszkaniu – inspiracje

0
586
Drewniane akcenty w mieszkaniu - inspiracje

Drewniane akcenty to doskonały pomysł zarówno na urozmaicenie wnętrza, jak i na nadanie mu unikatowego charakteru. Drewniane dodatki idealnie sprawdzają się w klasycznych wnętrzach, gdzie pełnią rolę wzmocnienia wystroju oraz wyjątkowego klimatu. Nie oznacza to, że nie można umieszczać ich też w nowoczesnych, minimalistycznych pomieszczeniach – tam z kolei obecność drewna perfekcyjnie uwypukla bezkompromisowy charakter i gust mieszkańców.

W obu przypadkach drewniane elementy działają na korzyść wystroju i aranżacji wnętrz, tworząc wraz z innymi pomysłami wyjątkowy klimat, który bez wątpienia docenią wszyscy goście. Co jednak zrobić, aby drewno na pewno dobrze pasowało i gdzie je umieścić, by było dodatkiem, a nie główną ozdobą?

Drewniane dodatki, które przyciągają wzrok

Jak dobierać drewniane akcenty, aby stanowiły one charakterystyczne, subtelne dodatki, a nie były głównym punktem programu w wystroju wnętrza? Przede wszystkim zadbaj o to, by nie było ich zbyt wiele, a ich kolorystyka nie zdominowała pomieszczenia.
Świetnie sprawdzi się w tej roli np. parapet drewniany, który nie przyciąga uwagi od razu, ale jednocześnie stanowi idealne dopełnienie nowoczesnego wystroju. Będzie też dobrze wyglądał w minimalistycznym wnętrzu, w którym nie ma zbyt dużo kolorów, bo dzięki temu barwa drewna będzie delikatnie wyeksponowana.

Kolejnym świetnym pomysłem mogą być masywne drzwi drewniane, prowadzące do wspaniałych wnętrz. Już sam ich wygląd intryguje, a w połączeniu z eleganckim i nowoczesnym wystrojem staną się akcentem podkreślającym świetny gust gospodarzy oraz skłonność do przełamywania schematów i zabawy konwencją.

Powyższe inspiracje nie oznaczają jednak, że drewniane dodatki nadają się jedynie do pomieszczeń urządzonych w nowoczesnym i minimalistycznym stylu. Drewniana podłoga bez wątpienia idealnie odda klimat salonu o klasycznym wykończeniu. Co więcej, meble wykonane z drewna sprawiają, że każdy pokój wydaje się przytulny i ma rodzinny charakter. Ważne jednak, by nie przesadzić z ilością tego materiału w pomieszczeniu, bo może się stać ono wtedy zbyt przytłaczające.

Drewniane podłogi, drewniane meble – jak dobierać drewniane dodatki, aby nie przesadzić?

Drewniane dodatki doskonale komponują się zarówno z klasycznymi, jak i nowoczesnymi wnętrzami, trzeba jednak dodawać je do wystroju z umiarem. Drewno jest bardzo wyniosłe i eleganckie, nie może więc być go zbyt wiele. Drewno na podłodze prezentuje się wyśmienicie, ale w połączeniu z drewnianymi meblami, drzwiami i parapetami, przestanie robić wrażenie.

Decydując się na drewniany dodatek, warto też utrzymywać jedną konwencję kolorystyczną. Drewniane produkty mają różne barwy, czasem jednak zbyt wiele kolorów drzewa w jednym pomieszczeniu sprawia, że cały wystrój traci swój unikatowy wyraz. Lepiej zdecydować się na jedną, charakterystyczną barwę, a następnie wkomponować ją w wystrój w subtelny sposób.

Drewniane akcenty nadają wnętrzom unikatowego charakteru

W ostatnim czasie odrodzenie przeżywa boazeria drewniana, którą można umieścić w salonie na wiele różnych sposobów. Nie są to już typowe brązowe listwy, które pamiętamy z mieszkań naszych babć. Nowoczesne rozwiązania często zajmują jedynie fragmenty ścian i układane są zarówno w pionie, jak i poziomie.

Wiele osób decyduje się nawet na położenie desek zarówno na podłodze, jak i na ścianach. W takim przypadku jednak trzeba bardzo uważać, aby całość się ze sobą nie zlewała. Pomocne mogą być w takiej sytuacji wyraźne akcenty w krzykliwych, odważnych kolorach, przełamujące spójne schematy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here