Drabina aluminiowa do domu i ogrodu – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

0
293
Drabina aluminiowa do domu i ogrodu – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Drabina aluminiowa to niezbędne wyposażenie każdego domu i ogrodu. Trudno wyobrazić sobie wykonywanie bez niej jakichkolwiek prac na wysokości. Ogromny wybór rozmaitych modeli, dostępnych zarówno w marketach budowlanych i ogrodniczych, jak i profesjonalnych sklepach sprawia, że zakup wcale nie jest łatwym zadaniem. Prosta przystawna drabina aluminiowa, profesjonalna drabina wielofunkcyjna, stabilna i niezawodna drabina przegubowa – który model wybrać? Podpowiadamy, która drabina sprawdzi się najlepiej w Twoim domu i ogrodzie oraz na co zwracać uwagę podczas zakupu.

Przystawna drabina aluminiowa – prosta, niezawodna konstrukcja

Klasyczna drabina aluminiowa przystawna to chyba najlepiej znany model – zastąpiła w zasadzie drabinę drewnianą i nadal jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań. Jej siła tkwi w prostocie: to model, którego nie trzeba w żaden sposób rozkładać i składać. Po prostu ustawiasz drabinę w wybranym miejscu, a po zakończeniu pracy chowasz ją lub wieszasz na ścianie lub suficie. Nowoczesna przystawna drabina aluminiowa może być dodatkowo wyposażona w antypoślizgowe stopki i stopnie lub szczeble, wzmocnione krawędzi podłużnic czy dodatkowy element umożliwiający rozsuwanie i tym samym zwiększający wysokość roboczą. Przystawna drabina aluminiowa doskonale sprawdzi się w przypadku krótkotrwałych prac w obrębie elewacji domu czy jego dachu, jednak ma też swoje ograniczenia – można ustawić ją tylko tam, gdzie możliwe jest oparcie górnej części. Jeśli szukasz modelu, który można rozstawiać nie tylko przy ścianach, polecamy aluminiowe drabiny wolnostojące. A może wcale nie musisz wybierać?
Drabina przystawna

Drabina przegubowa – różnorodność ustawień i elastyczność zastosowań

Szukasz drabiny, którą można wykorzystać zarówno jako model wolnostojący, przystawny, a może jeszcze podest roboczy? Twoje oczekiwania spełni z pewnością drabina przegubowa, w szczególności model 4×3 szczeble – elastyczność, którą łatwo dopasujesz do swoich potrzeb. Drabiny przegubowe KRAUSE są wyposażone w specjalny system przegubów i ryglowania umożliwiający szybką, bezproblemową obsługę. W kilka chwil skonfigurujesz drabinę przystawną,  którą szybko przekształcisz w drabinę wolnostojącą lub podest roboczy. W zależności od wybranego modelu, drabina przegubowa  to także świetne rozwiązanie jeśli potrzebujesz drabiny, którą bezpiecznie ustawisz na schodach, a nawet krętej klatce schodowej. To model, który po złożeniu nie zajmuje wiele miejsca, dlatego bez problemu znajdziesz dla niej miejsce w domu, ale i z łatwością schowasz do bagażnika samochodu typu combi i przewieziesz na działkę. Wygodne antypoślizgowe szczeble oraz stopki zapewniają stabilność i umożliwiają bezpieczną pracę w komfortowych warunkach.
Drabina przegubowa

Profesjonalna drabina wielofunkcyjna – gdy cenisz sobie uniwersalność

Nie bez powodu drabina wielofunkcyjna to rozwiązanie, na które często decydują się profesjonaliści pracujący na wysokości! Jak sama nazwa wskazuje, jest to model o wielu funkcjach – możesz ustawić ją w takich konfiguracjach: drabina przystawna (jedno-, dwu- oraz trzyelementowa), wolnostojąca dwustronną, wolnostojącą z wysuwanym elementem i do ustawienia na schodach. A do tego model ten, pozwala na całkowite wyjęcie wysuwanego elementu, dzięki czemu w tym samym czasie można korzystać z drabiny wolnostojącej oraz drabiny przystawnej. Drabina wielofunkcyjna pozwoli zatem na wykonywanie w zasadzie wszystkich prac na wysokości w obrębie domu i ogrodu – z jej pomocą przystrzyżesz żywopłot, pomalujesz ściany, wyczyścisz rynny, wymienisz żarówkę na ganku czy sprawdzisz stan dachu przed nadejściem jesieni. Na szczególną uwagę zasługuje drabina wielofunkcyjna KRAUSE, wyposażona w system AutoSnap, czyli specjalne samozabezpieczające się zaczepy oraz zintegrowane zabezpieczenie przed samoczynnym rozłożeniem i złożeniem drabiny. Jeśli szukasz drabiny do zadań specjalnych i chcesz zainwestować w profesjonalny sprzęt, drabina wielofunkcyjna z pewnością spełni wszystkie Twoje oczekiwania.
Drabina wielofunkcyjna

Drabina drabinie nierówna – zwróć uwagę na jakość

Najzwyklejszą drabinę możesz kupić w wielu miejscach – nie tylko w specjalistycznym sklepie. Zanim jednak skusi Cię niska cena lub duża dostępność, przemyśl dobrze ten zakup. Tania, niespełniająca podstawowych norm bezpieczeństwa drabina aluminiowa stanowi zagrożenie nawet podczas najprostszych prac na wysokości. Zamiast szukać oszczędności, wybierz model z oferty profesjonalnych producentów – wyposażony w antypoślizgowe stopki, systemy zapewniające bezpieczeństwo oraz przede wszystkim spełniający wszystkie wymagania BHP. Potraktuj ten zakup jako inwestycję! Profesjonalna drabina aluminiowa posłuży przez długie lata i sprawi, że wszystkie prace wykonywane na wysokości będą przebiegały szybko i bezproblemowo.
***
Wybierając drabinę do domu i ogrodu postaw przede wszystkim na wysoką jakość i niezawodność oraz dopasuj model do indywidualnych potrzeb. Prosta drabina aluminiowa czy wielofunkcyjna drabina dedykowana profesjonalistom? Ty wybierasz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here