Dom drewniany czy murowany? Który lepszy, jak wybrać?

0
616
Dom drewniany czy murowany? Który lepszy, jak wybrać?

Budowa domu to wielkie wyzwanie. Nie tylko pod kątem finansowym, ale także logistycznym.

Po pierwsze musimy określić budżet inwestycji oraz nasze potrzeby. Kwestia tego, ile mamy pieniędzy często zaważa na decyzji o tym, jaki dom wybudujemy.

Z drugiej strony nie bez zaczernia są nasze potrzeby. Czy chcemy wybudować dom całoroczny, dom murowany czy dom drewniany albo tzw. Dom na zgłoszenie o określonej w przepisach powierzchni. Każde z wyżej wymienionych rozwiązań ma swoje wady i zalety, dlatego należy wszystko dokładnie przemyśleć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Co to jest głąb drewna?
  • Jaką impregnację drewna wybrać?
  • Czy budowa domu z drewna jest kosztowna?
  • Impregnacja drewna – dlaczego jest tak ważna?
  • Dlaczego warto zwracać uwagę na strukturę drewna? Czas budowy domu?
  • Jak wykonać właściwą impregnację drewna?
  • Czego nie używać do impregnowania drewna?

Decyzja o budowie domu wiąże się też z innymi decyzjami. Między innymi o tym, jakie materiały wykorzystamy do budowy domu. Jeśli zdecydujemy się na dom z drewna, będziemy musieli wybrać odpowiednie produkty do konserwacji drewna a nawet rodzaj drewna do budowy domu.

Warto też wiedzieć jakie są rodzaje impregnacji drewna i kiedy używane ssą konkretne metody impregnacji drewna.

Budowa domu a drewna a właściwa konserwacja drewna i impregnacja drewna

Decydując o budowie domu z drewna a nie domu murowanego, musimy pamiętać, ze dom drewniany może wymagać większej konserwacji niż dom tradycyjny. Jednak czy tak się stanie zależy od tego , jaki dom postawimy i jakie drewno oraz rodzaj konserwacji wybierzemy. Jeśli nie mamy o tym większego pojęcia, warto skonsultować się ze specjalistami, którzy pomogą nam w podjęciu właściwej decyzji. Z ich pomocą zoptymalizujemy koszty budowy domu oraz wybierzemy najlepsze rozwiązania, które pozwolą wybudować dom tani w utrzymaniu.

Odpowiednia struktura drewna a impregnacja powierzchniowa- dlaczego to ważne przy budowie domu?

Decydując się na budowę drewnianego domu czy domu murowanego z drewnianą elewacją, musimy mieć na uwadze rodzaj użytego drewna do budowy domu.

Wybierając drewno na budowę musimy mieć na uwadze strukturę drewna, rodzaj drewna, właściwości drewna. Poza stworzeniem jako takiego drewnianego domu musimy zadbać nie tylko o kwestie konstrukcyjne, ale także o późniejszą impregnację drewna. Odpowiednia konserwacja drewna ma niebagatelne znaczenie dla trwałości całego budynku, w tym żywotności drewna. Konserwacja drewna zależy od rodzaju drewna, tego jaką wilgotność drewna stwierdza się dla danego rodzaju drewna, ważnych jest także wiele innych czynników.

Budową domu z drewna konstrukcyjnego a koszty

Koszty budowy domu z drewna, podobnie jak w przypadku domu murowanego, zależą od bardzo wielu czynników.

Po pierwsze od wielkości domu, konstrukcji, rodzaju użytego drewna, rodzaju pozostałych materiałów użytych do wyposażenia i wykończenia domu, lista może być naprawdę bardzo długa. Koszty mogą być także większe lub mniejsze w zależności od tego, jakiej konserwacji będzie wymagał dom w przyszłości. W grę wchodzi między innymi wymiana całkowita drewnianej elewacji czy impregnacja powierzchniowa. Możliwości konserwacji jest wiele. Odpowiednie materiały do impregnacji drewna wybierzemy samodzielnie lub z pomocą specjalistów. Są różne rodzaje drewna więc sposoby impregnacji drewna muszą byc odpowiednio dobrane. Podobnie jak sposoby czyszczenia drewna. Nie wykonamy tego przecież papierem ściernym. Lepiej dobrze poznać fachowe metody impregnacji drewna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here