Dobre i tanie bramy garażowe – czym się kierować przy wyborze?

0
258
Dobre i tanie bramy garażowe – czym się kierować przy wyborze?

Brama garażowa to jeden z najważniejszych elementów stolarki otworowej. Jej zakup to inwestycja na lata, która dodatkowo będzie na siebie zwracać uwagę jako jeden z ważniejszych elementów elewacji. Czym kierować się przy wyborze niedrogiej, ale niezawodnej bramy garażowej? Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi.

Bramy garażowe: przede wszystkim bezpieczne

Podczas poszukiwań idealnej bramy garażowej przede wszystkim zadbaj o to, by model, na który postawisz, był trwały i bezawaryjny. Przed zakupem warto zapoznać się z opiniami użytkowników i specjalistów, a także poznać systemy i możliwości, jakimi dysponują dostępne na rynku modele. To istotne, ponieważ bramy garażowe umożliwiają wejście do wnętrza Twojego domu: warto więc sprawdzić, czy model, który wpadł Ci w oko, będzie skuteczną przeszkodą dla kogoś nieproszonego. Na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać!

Estetyka bram garażowych

Ważnym krokiem podczas wybierania garażowej bramy jest oczywiście dopasowanie jej do budynku. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od Twoich preferencji. Decydując się na bezpieczne i pewne rozwiązanie, wybierz bramy garażowe dopasowane kolorystycznie do elewacji albo o ton lub dwa odbiegające od odcienia tynku. Coraz większą popularnością cieszą się również bramy garażowe dopasowane do stolarki okiennej czy dachu. Jeśli jednak masz więcej odwagi i chcesz sięgnąć po coś bardziej spektakularnego, wybierz kolor kontrastujący z całością. Taki wariant na pewno będzie rzucał się w oczy!

Wygląd to nie wszystko

To, jak będzie wyglądała Twoja nowa brama garażowa, jest bardzo istotne, ale nie najważniejsze. Wybierając ją, zwróć uwagę na kilka dodatkowych parametrów.

Jedną z istotniejszych kwestii jest trwałość bramy i jej odporność na warunki atmosferyczne oraz odkształcenia. Takie informacje możesz znaleźć na stronie sklepu internetowego lub uzyskać je od doradcy. Bramy garażowe często mają certyfikaty jakości czy trwałości, które pomagają podjąć dobrą decyzję.

W kolejnym kroku zwróć uwagę na termoizolację bramy. Jest ona szczególnie ważna w przypadku domów pasywnych, ponieważ skuteczna termoizolacja zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku. Zadbaj o szczelność i jakość bramy, by nie tracić pieniędzy wydanych na ogrzewanie.

W przypadku bram garażowych elektrycznych duże znaczenie mają energooszczędność i cicha praca. Dzięki temu otwieranie bramy nikogo nie obudzi i nie będzie przeszkadzać domownikom. A jeśli planujesz czasem drobne prace w garażu, zadbaj także o dźwiękoszczelność.

Najpopularniejsze garażowe bramy

Od kilku lat niesłabnącą popularnością cieszą się bramy garażowe segmentowe. Jak sama nazwa wskazuje, to rozwiązanie składa się z połączonych i uszczelnionych segmentów. Poruszają się one na prowadnicach zamontowanych na suficie i ścianach, a cała konstrukcja chowa się pod sufitem, co pozwala zaoszczędzić cenne w garażu miejsce. To wygodne i skuteczne rozwiązanie, które w swojej ofercie posiada marka Oknoplast.

Popularnym wariantem jest także brama uchylna, która jednak wymaga wolnej przestrzeni. By z niej korzystać, potrzebne jest miejsce do jej otwarcia i zamknięcia. Często ten model, chociaż w korzystnej cenie, jest mniej trwały i nie charakteryzuje się taką dobrą termoizolacją jak bramy segmentowe.

Garażowe bramy to ważny element elewacji, na którym nie warto oszczędzać. Wybierz dopasowany do swoich potrzeb model i ciesz się bezpiecznym i ciepłym domem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here