Do czego można używać neodymowych uchwytów magnetycznych?

0
181
Do czego można używać neodymowych uchwytów magnetycznych?

Zawieszanie różnorodnych przedmiotów na konstrukcjach stalowych nie musi wiązać się z koniecznością ich nawiercania. Alternatywą dla haczyków przykręcanych do metalowych półek lub profili stalowych są neodymowe uchwyty magnetyczne. Akcesoria tego typu charakteryzują się niezwykle dużą siłą magnetycznego przyciągania, w związku z czym nie mają problemu z utrzymaniem przedmiotów ważących nawet kilka kilogramów.

Uchwyty neodymowe z haczykiem

Jedną z najpopularniejszych wersji neodymowych uchwytów magnetycznych są modele wyposażone w haczyk. Takie uchwyt można z łatwością przytwierdzić do dowolnego rodzaju powierzchni o właściwościach ferromagnetycznych, czyli do listew, profili, warsztatowych mebli metalowych lub elementów konstrukcyjnych wykonanych z żelaza, niklu, kobaltu lub niektórych stopów tego typu metali, czego doskonałym przykładem jest stal. W zależności od rodzaju zastosowanego haczyka neodymowe uchwyty magnetyczne można wykorzystać w charakterze tradycyjnych mocowania do odzieży lub ręczników. W sprzedaży dostępne są również uchwyty magnetyczne z haczykami zamkniętymi, w formie ucha, przez które można przeciągnąć sznurek, kabel, przewód lub linkę oraz modele z karabińczykiem, przydatne przy mocowaniu łańcuchów lub linek zakończonych uchem.

Magnetyczne uchwyty z otworem gwintowanym

Obok różnych modeli uchwytów magnetycznych wyposażonych w haczyk, w sprzedaży znaleźć można również neodymowe uchwyty magnetyczne o gładkiej powierzchnie, ale wyposażone w otwór montażowy pod śrubę. Tego typu uchwyty można mocować do dowolnego rodzaju powierzchni, również do konstrukcji wykonanych z metali pozbawionych magnetycznych właściwości. Magnetyczny uchwyt neodymowy można przykręcić do ściany, deski drewnianej lub plastikowego profilu i używać jako rodzaju mocowania dla przedmiotów i akcesoriów wykonanych z metali ferromagnetycznych, na przykład jako uchwytu na stalowe narzędzia ręczne. Neodymowe uchwyty przykręcane do ściany lub do powierzchni drewnianych mebli można wykorzystać także do mocowania metalowych profili, a nawet do montażu stalowych półek na drobne akcesoria.

Podstawowym przeznaczeniem uchwytów magnetycznych neodymowych jest wykonanie solidnych, ale prostych w montażu mocowań na powierzchniach stalowych, ewentualnie na innych powierzchniach w celu poprawy wygody przechowywania przedmiotów stalowych, na przykład narzędzi ręcznych, a także mocowania do ścian metalowych półek i innych mebli warsztatowych. To proste, tanie, skuteczne i uniwersalne rozwiązanie do warsztatu, garażu, domu lub firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here