Dlaczego warto stosować nawilżacz parowy?

0
257
Dlaczego warto stosować nawilżacz parowy?

Przewlekły katar, kaszel, chrypka, częste infekcje dróg oddechowych, suchość skóry – to tylko kilka z najczęściej występujących dolegliwości, których wspólnym mianownikiem jest za mała wilgotność w pomieszczeniu. Rozwiązaniem jest zakup nawilżacza parowego, który skutecznie wyeliminuje wiele z tych problemów, zapewniając dobre samopoczucie i wzrost odporności.

Dlaczego należy nawilżać powietrze?

Utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza ma wpływ na wiele czynników. Jej niedostateczna wartość sprzyja wchłanianiu wirusów, alergenów i innych drobnoustrojów chorobotwórczych. Zwiększa również podatność na wchłanianie cząstek kurzu oraz innych zanieczyszczeń, które w następstwie powodują liczne choroby ze strony układu oddechowego, tj. katar, kaszel czy alergie. Stosując nawilżacze parowe, możemy być pewni, że w zamkniętych pomieszczeniach będzie panowała optymalna, przyjazna dla człowieka wilgotność. W szczególności w okresie jesienno-zimowym, kiedy rozpoczynający się sezon grzewczy dodatkowo wysusza powietrze. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w tym czasie wilgotność może spaść nawet do 20% (podczas, gdy powinna wynosić od 40 do 60%, w zależności od panującej temperatury). Oczywiście, zbyt wysoka wilgotność też nie sprzyja zdrowiu. Przyczynia się bowiem do namnażania bakterii gnilnych, roztoczy i grzybów pleśniowych. Nie wspominając o tym, że negatywnie wpływa na wygląd mebli, urządzeń elektronicznych czy ubrań.

Nawilżacz parowy – dlaczego warto go wybrać?

Prosty, a przy tym skuteczny. Tak najprościej można byłoby określić nawilżacz parowy, który stanowi chętnie wybierany model przez wielu użytkowników. W skrócie mówiąc, stanowi pojemnik, który podłącza się do prądu, aby nagrzać znajdującą się wewnątrz wodę, aby mogła uwolnić się do pomieszczenia w postaci ciepłej mgiełki. Z racji swojego działania nie tylko zapewnia optymalną wilgotność w pomieszczeniu, ale również w delikatnym stopniu je ogrzewa, a także oczyszcza! W sposób szczególny nawilżacze parowe polecane są do pokoików dziecięcych oraz sypialni.

Astma? Alergia?

Choroby ze strony układu oddechowego to coraz powszechniejszy problem. Ulgę w dolegliwościach, takich jak: astma czy alergia może przynieść nawilżacz parowy. Dlaczego? Z prostego powodu! Za sprawą zwiększonej wilgotności powietrza, nie tylko ułatwiamy sobie oddychanie, ale również zmniejszamy dyskomfort związany z objawami choroby. Co więcej, suche powietrze, oprócz tego, że nasila symptomy alergicznego nieżytu nosa, to dodatkowo może powodować suchy, nieproduktywny kaszel. Stosując nawilżacze powietrza, zwiększymy wilgotność w drogach oddechowych, co zaowocuje łatwym uwalnianiem kaszlu i tym samym lepszym oczyszczeniem dróg oddechowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here