Czym się kierować wybierając dywan do salonu?

0
266
Czym się kierować wybierając dywan do salonu?

W aranżacji wnętrz kluczową rolę w odbiorze wizualnym odrywają drobne elementy. To dodatki i dekoracji decydują o charakterze poszczególnych pomieszczeń. Chcąc osiągnąć wyraźnie widoczny efekt minimalnym wysiłkiem warto odwiedzić sklep z dywanami. W zależności od designu będą spełniały różne funkcje, a dzięki ich uniwersalności można nimi uzupełnić każde z wnętrz. Również duża różnorodność na rynku pozwoli na ciekawe eksperymenty.

Gdzie pasują dywany?

Dywanem można odmienić dosłownie każde pomieszczenie. Doskonale wpasowuje się on w salonowe klimaty, ale małe dywaniki sprawdzają się świetnie w łazienkach. Aby uczynić sypialnie jeszcze bardziej przytulnymi, można po prostu kupić dywany, które zrobią małą wizualną rewolucję. Pomieszczenia takie jak domowe biuro mogą dzięki nim zyskać na elegancji lub zmienić klimat na dużo przyjemniejszy. Ze względów praktycznych przydadzą się w przedpokoju, a nawet w kuchni. Dywan bez względu na jego rozmiar jest zauważalnym elementem wystroju, dlatego efekt jaki wytworzy nie zginie wśród innych dodatków i dekoracji. To dobry wybór dla minimalistów, którzy nie są wielbicielami drobnych stojących na komodach dekoracji, a chcących zdefiniować swoje wnętrza.

Motywy

Efekt jaki można osiągnąć dzięki dywanom, zleży wyłącznie od kreatywności. Nowoczesne dywany, modele vintage, przypominające o minionych dekadach ,wzory zaczerpnięte z egzotycznych kultur, jednokolorowe klasyki lub postawienie akcentu przy strukturze. Jak widać możliwości są nieograniczone. Czasem to sam zauważony przez przypadek wymarzony dywan staje się inspiracją dla całego wystroju i nie jest już wyłącznie dodatkiem, a głównym punktem salonu, przedpokoju czy sypialni.

Wnętrze a dywan

Dywany z długim włosiem są od wielu lat jednymi z najpopularniejszych. Świetnie wpasowują się w przytulne salony i sypialnie. Nawet te w chłodnej gamie kolorystycznej przez swoją teksturę wprowadzają do pomieszczeń swoistą delikatność. Mimo tego, że wymagają one sporego wysiłku przy zachowaniu ich w czystości z pewnością są tego warte. Z kolei dywany plecione przywołują sielskie, wiejskie klimaty. Idealnie komponują się z rustykalnym wnętrzem. A dla tych, którzy lubią wyjątkowe rozwiązania, sprawdzą się modele o nieregularnych kształtach i abstrakcyjnych wzorach. Są one gwarancją oryginalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here