Czym kierować się przy wyborze tapety do salonu?

0
228
Czym kierować się przy wyborze tapety do salonu?

W każdym domu salon to miejsce najbardziej reprezentacyjne, tutaj zapraszamy i przyjmujemy gości. Aranżacja salonu jest bardzo ważna i nie można zdać się na przypadek, ale należy bardzo dokładnie przemyśleć aranżację salonu. Bardzo ważną rolę w pomieszczeniach, w których mieszkamy oprócz mebli odgrywają ściany. Odpowiednio ozdobione i dopasowane do wnętrza nadają pomieszczeniu szyku i elegancji. Doskonale temu zadaniu sprostają tapety na ścianach w salonie . Odpowiednio dobrana tapeta może być w stylu glamour, nowoczesnym, skandynawskim czy też vintage.

Czym kierować się przy wyborze tapety do salonu?

Tapeta pełni bardzo istotną rolę w pomieszczeniu. Najważniejsze przy wyborze jest dopasowanie tapety do efektu, jaki chce się osiągnąć oraz do własnych preferencji:

  • Motywy zwierzęce powracają szybko do mody. Doskonale w salonie będą wyglądać cętki i panterki, paski oraz prążki. Takiej tapety nie naklejamy na ścianę o dużej powierzchni. Tapeta ze wzorem zwierzęcym nada pomieszczeniu charakter dzikości.
  • Motywy roślinne od wielu lat goszczą na naszym rynku. Bardzo modne są wzorzyste, kolorowe motywy. Pięknie i modne będą wyglądały kwiaty z liśćmi, które posiadają rośliny egzotyczne. Do najmodniejszych należą liście palmy i bananowe Bardzo często w motywach roślinnych widać kolorowe papugi lub flamingi.
  • Delikatne wzory na tapetach o jasnych barwach doskonale sprawdzają się w salonie. Czasami są to delikatne motywy roślinne albo powtarzające się małe wzorki na tapecie
  • Motyw marmuru to doskonały motyw do salonu. Eleganckie i stonowane barwy nadadzą salonowi nowego wyjątkowego wyglądu. Do najmodniejszych obecnie kolorów należą tapety z ciemnymi kolorami i złotymi oraz szarymi dodatkami.
  • Motyw geometryczny jest zawsze modnym motywem. Na pewno taki wybór tapety do salonu będzie dobrym wyborem. Popularne są wzory nieregularne. Od preferencji zależy czy to będą kwadraty, trójkąty czy prostokąty. Tutaj pasują kolory złota oraz srebra. Taki motyw wprowadzi trochę klasyki i spokoju do salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here