Czy warto zaufać technologii i zakupić robot Roomba?

0
306
Czy warto zaufać technologii i zakupić robot Roomba?

Jakość sprzątania, wygoda użytkowania i bezpretensjonalna oszczędność czasu. Wszystko to sprawia, że sprzątający robot Roomba cieszy się wiernym gronem zadowolonych użytkowników – nie tylko wśród klientów, którzy z odkurzaczem i mopem nie są za pan brat. Jak działa i czy warto go kupić? O tym można przeczytać poniżej.

Istota funkcjonowania robota Roomba

Mianem robota sprzątającego nazywamy niewielkich rozmiarów bezprzewodowe urządzenie, które samodzielnie porusza się po mieszkaniu, usuwając wszystkie napotkane zabrudzenia. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie szereg czujników oraz zaimplementowanych algorytmów ruchu i sprzątania, które pozwalają mu efektywnie działać. To niezwykle inteligentne urządzenie po skończonej pracy wjedzie do nawigującej za pomocą podczerwieni stacji dokującej, aby naładować baterię i być w gotowości do kolejnego sprzątania. Robot Roomba to zatem niezwykle wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się idealnie czystym mieszkaniem – i to bez najmniejszego wysiłku!

Czy warto kupić?

Jest to pytanie z gatunku retorycznych, które powinno skłonić do rozmyślań każdego potencjalnego klienta interesującego się robotem Roomba. Wystarczy przeanalizować kilka najważniejszych zalet, jakimi niewątpliwie charakteryzuje się to urządzenie, aby szybko zrozumieć wagę jego posiadania. Po pierwsze, ten inteligentny odkurzacz doskonale sprawdza się na każdych powierzchniach, od gładkich podłóg zaczynając, a kończąc na grubych dywanach. Z uwagi na swoje kompaktowe rozmiary bez problemu wjedzie pod niektóre meble, a także w trudno dostępne miejsca. Nie spadnie ze schodów, nie wciągnie kabli, ani nie zderzy się ze ścianą. Chyba nie trzeba wymieniać dalej, choć robot Roomba może poszczycić się jeszcze wieloma innymi zaletami, jak choćby możliwość sterowania za pomocą smartfona.

Kupno odkurzacza, a cena?

Jeszcze do niedawna wszelkie urządzenia automatyczne kosztowały krocie i były zarezerwowane wyłącznie dla elity. Dziś sytuacja się zmienia i ceny robotów zaczynają być coraz bardziej osiągalne dla klasycznego Kowalskiego. Oczywiście, wiele zależy od firmy, modelu oraz posiadanych parametrów, na które składa się czas pracy czy pojemność zbiornika. Niemniej jednak, prosty, a przy tym dość dobrej jakości robot Roomba można nabyć już za tysiąc złotych. Nie jest to cena zaporowa, choć w dalszym ciągu przewyższająca ceny klasycznych odkurzaczy. Jeśli jednak dołożymy do tego fakt, że zwykłe modele pobierają znacznie więcej energii elektrycznej niż urządzenia automatyczne to uzyskujemy sprzęt oszczędzający nie tylko czas, ale również pieniądze. A w perspektywie długoterminowej jego zakup stanie się inwestycją, która szybko zwróci się nabywcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here