Czy warto zainwestować w schody zabiegowe drewniane?

0
652
Czy warto zainwestować w schody zabiegowe drewniane?

Kiedy budujemy dom według naszych wyobrażeń czy też decydujemy się na wyremontowanie od podstaw mieszkania dwupoziomowego, bardzo ważny jest wybór właściwych schodów. Zanim zdecydujemy się na konkretny model, musimy dokładnie przemyśleć nie tylko technikę ich montażu, ale również możliwość zrealizowania przedsięwzięcia w danym miejscu. Nie możemy oczywiście przy tym pominąć dostępnej przestrzeni i kwestii bezpieczeństwa, bo te kwestie są naprawdę istotne. W ostatnim czasie niezwykle popularne są schody zabiegowe drewniane. Czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Schody zabiegowe drewniane – co musimy o nich wiedzieć?

Zapewne pierwszym skojarzeniem, które przychodzi nam na myśl o drewnie, będzie ciepło oraz przytulny nastrój. Już od wielu lat drewno jest najpopularniejszym materiałem, z którego wykonuje się zarówno stopnie, jak i barierki. Obecnie wielu producentów schodów ma we własnej ofercie schody zabiegowe drewniane, które wykonane zostały z rodzimych gatunków drewna, takich jak na przykład buk czy też dąb. Mają one wiele zalet, a największą z nich jest ich wytrzymałość. Warto dodać, że prezentują się one również atrakcyjnie. Każda konstrukcja, która zrobiona została z drewna, musi być odpowiednio zabezpieczona. Obecnie często stosuje się wykończenie lakierem. Dzięki temu schody wykonane z drewna są bardzo odporne, a poza tym zyskują przykuwający wzrok wspaniały efekt wizualny.

Schody zabiegowe drewniane i ich konstrukcja

Wiele osób bardzo często zadaje sobie pytanie, czym tak naprawdę wyróżniają się schody zabiegowe drewniane. Trzeba wiedzieć, że jeżeli chodzi o tego typu konstrukcje, to bieg jest złamany, co znaczy, że zakręca on o około 90 lub 180 stopni. Jednocześnie poszczególne stopnie mają takie same wymiary. Jedynie te, w których dochodzi do zbiegu, są różnej szerokości. Jest to rozwiązanie doskonałe dla domowników, ponieważ tego rodzaju schody nie zajmują dużo miejsca, a jednocześnie sprawiają, że poruszanie się pomiędzy piętrami jest bardzo komfortowe. Schody zabiegowe drewniane ponadto idealnie będą wyglądać w typie dywanowym. Jeżeli chodzi o takie rozwiązanie to w poszczególne stopnie wbudowuje się specjalne elementy. W schodach takich nie ma stelaża ani bocznych policzków, przez co schody takie wyglądają po prostu jak drewniany dywan. Taka konstrukcja idealnie sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach, gdzie będzie można wyeksponować naturalne piękno drewna. Schody zabiegowe drewniane są doskonałym dowodem na to, że bez problemu atrakcyjny wygląd może chodzić w parze z funkcjonalnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here