Czy warto stosować krem do twarzy z bioretinolem?

0
67
Czy warto stosować krem do twarzy z bioretinolem?

Retinol to składnik dobrze znany, który jest stosowany w kremach o właściwościach anti-aging. Choć działa skutecznie, niwelując widoczność zmarszczek i opóźniając powstawanie nowych, należy stosować go wraz z kosmetykami osłaniającymi, niwelującymi podrażnienia skóry, które może powodować. Istnieje jednak krem do twarzy ze składnikiem, który ma wszystkie zalety retinolu, bez jego wad. To krem z bioretinolem, substancją będącą odpowiednikiem retinolu.

Jak działa bioretinol w kremach do twarzy?

Bioretinol, czyli bakuchiol, to składnik naturalny, którego właściwości są porównywane z działaniem retinolu. Spłyca on zmarszczki, wpływając na pobudzenie odbudowy włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za jędrność skóry. Bakuchiol wygładza zmarszczki, nawilża skórę i ją ujędrnia. Zmniejsza też widoczność przebarwień, wyrównując koloryt skóry. Jego działanie jest dla skóry mniej inwazyjne w porównaniu do właściwości retinolu, który może powodować podrażnienia i fotouczulenie. 

Krem do twarzy z bakuchiolem – hit czy kit?

Kosmetyki z bakuchiolem to sposób na wykorzystanie wszystkich zalet retinolu, bez jego wad, takich jak podrażnienie skóry, jej fotodrażliwość czy skłonność do przesuszenia. Stosując krem do twarzy z tradycyjnym retinolem, trzeba pamiętać o uzupełnieniu pielęgnacji kosmetykami głęboko nawilżającymi oraz kremami o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej. W kremach z bakuchiolem nie musisz martwić się o podrażnienia i dodatkową ochronę skóry. Takie kosmetyki działają skutecznie i łagodnie na skórę, nie podrażniając jej. To z pewnością HIT wśród kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Naturalny krem do twarzy z bakuchiolem  działa odmładzająco na skórę. Odpowiednio lekki kosmetyk sprawdzi się nawet jako baza pod makijaż, chroniąc i pielęgnując skórę przez cały dzień.

Dla kogo przeznaczony jest krem do twarzy z bioretinolem?

Właściwości kremu z bakuchiolem sprawiają, że jest to kosmetyk przeznaczony do każdego typu skóry. W przeciwieństwie do kosmetyków z retinolem może być stosowany także w przypadku skóry problematycznej i wrażliwej. Kremy do twarzy z bakuchiolem zwykle mają naturalny skład, który jest delikatny dla skóry, ale jednocześnie skutecznie na nią oddziałuje, liftingując skórę, wygładzając ją i niwelując zmarszczki.

Krem do twarzy z bakuchiolem to must have w pielęgnacji dojrzałej skóry. Nie podrażnia i zapewnia młodzieńczy wygląd na dłużej, jednocześnie nawilżając, odżywiając i chroniąc skórę. To produkt, którego nie może zabraknąć w kosmetyczce dojrzałej kobiety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here