Co wyróżnia nowoczesną halę magazynową?

0
372
Co wyróżnia nowoczesną halę magazynową?

Rosnąca liczba nowoczesnych parków magazynowych wpłynęła na zmianę postrzegania hal jako niewielkich obiektów o konstrukcji stalowej, przeznaczonych wyłącznie do składowania towarów. Współczesne hale magazynowe to zdecydowanie coś więcej. Są to wielofunkcyjne obiekty, które w łatwy sposób można zaadoptować do potrzeb przedsiębiorstw działających w różnych branżach. Współcześnie z tego typu obiektów korzystają m.in. firmy dystrybucyjne, transportowe i produkcyjne.

Lokalizacja

Jedną z podstawowych cech, jaką charakteryzuje się niemal każda nowoczesna hala magazynowa, jest jej atrakcyjna lokalizacja. Tego typu obiekty najczęściej budowane są na peryferiach dużych miast wojewódzkich, w bezpośredniej bliskości ważnych szlaków komunikacyjnych, z łatwym dostępem do autostrad i innych dróg szybkiego ruchu. Peryferia nie oznaczają w tym przypadku braku dostępu do nowoczesnej infrastruktury. Nowe hale magazynowe powstają w lokalizacjach do tego przygotowanych, z pełnym uzbrojeniem i dostępem do rozbudowanej infrastruktury teletechnicznej, co we współczesnym świecie jest elementem niezbędnym dla powodzenia efektywnego biznesu. Położenie w sąsiedztwie dużych aglomeracji miejskich zapewnia również dostęp do siły roboczej, co jest konieczne, by prowadzenie jakiegokolwiek biznesu było w ogóle możliwe.

Standard wyposażenia

W odróżnieniu od obiektów budowanych kilkadziesiąt lat temu nowoczesne hale magazynowe mają nie tylko zdecydowanie większą powierzchnię, ale także zupełnie inną konstrukcję. Co ważne, odmienny jest również standard ich wyposażenia. Świeżo wybudowana hala magazynowa jest najczęściej obiektem otwartym, w którego wnętrzu można wydzielić powierzchnie dedykowane różnym rodzajom działalności. Taki obiekt jest zwykle monitorowany, wyposażony w sprawny system przeciwpożarowy, infrastrukturę podstawową i teletechniczną. Wiele nowych obiektów wyposażonych jest również w gotowe rozwiązania logistyczne obniżające koszty prowadzenia działalności. Część z nich oferuje częściową lub pełną obsługą magazynową. W związku z tym wynajmujący nie ponosi kosztów związanych z koniecznością samodzielnego wyposażeniem magazynu.

Lokalizacja i standard wyposażenia współczesnych hal magazynowych to główne cechy odróżniające tego typu obiekty od hal budowanych w latach 90. ubiegłego wieku. Nowoczesne hale są bardziej uniwersalne, większe i zdecydowanie lepiej wyposażone. W prosty sposób można zaadaptować je do potrzeb klientów działających w różnych branżach. Tego typu obiekty są również lokalizowane w nieco innych miejscach. Zamiast w miastach, najczęściej powstają na ich obrzeżach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here