Ciekawe ułożenia płytki heksagonalnej – poznaj nasze inspiracje

0
759
Ciekawe ułożenia płytki heksagonalnej – poznaj nasze inspiracje

Dom jest jak otwarta księga – zajrzysz do niej a wnętrza, na które spoglądasz opowiedzą historię o domownikach w nim zamieszkujących. Kolory, wzory, faktury, materiały, wszystkie elementy składają się w charakter naszego wnętrza. Jeśli jesteśmy osobami kreatywnymi, które nie kierują się schematami podczas urządzania swoich czterech kątów, to zapewne chcemy wprowadzić element nieoczywisty do wnętrza. Pytanie tylko w jaki sposób to wykonać? Jedną z propozycji jest mozaika ceramiczna, ułożona w piękne, kreatywne wzory. Posłużyć nam w tym przypadku mogą płytki heksagonalne, które idealnie nadają się do tworzenia przepięknych, ceramicznych obrazów podłogowych. Jakie ciekawe ułożenia płytki heksagonalnej możemy uzyskać, aby stworzyć oryginalne wnętrze? Poznaj nasze inspiracje!

Ceramiczne dywany

Naszą pierwszą propozycją jest alternatywne podejście do tradycyjnego, wzorzystego dywanu, który niewątpliwie większość z nas miała okazję mieć w swoim posiadaniu lub widzieć u kogoś w domu. Czerwone obramowanie, następnie szeroki pas z ciekawym, nieco zygzakowatym wzorem tworzą zaproszenie do stąpania po największej przestrzeni, na której widnieje piękny, starannie ułożony dekor. Zielenie, czerwienie, pomarańcze otulone białą bazą to wyjątkowe, soczyste barwy, które z pewnością będą przykuwać uwagę gości w salonie, kuchni lub łazience.

Aby go utworzyć potrzebne będą płytki heksagonalne w kilku starannie dobranych kolorach. Firma Raw Decor posiada szeroki wybór mozaiki heksagonalnej, zważywszy na rozmiar płytki, jak i warianty kolorystyczne. Dodatkowo, mozaika sprzedawana jest w postaci plastrów, z której bez problemu wydzielimy sobie pojedyncze kafle i utworzymy kreatywną posadzkę.

Florystyczne inspiracje

Mozaika heksagonalna daje nam nieograniczone możliwości wykonania najrozmaitszych wzorów. Wszystko, co nas otacza może być źródłem inspiracji. Weźmy za przykład kwiaty – piękne, pachnące, uwielbiane niemal przez wszystkich. Niech kwiaty zawitają na podłodze nadając nuty harmonii, bliskości z naturą, ciepła i przytulnego klimatu. Aby wykonać prosty kwiat potrzebna będzie mozaika Heksagon Mały Ciemna Zieleń Matowy stanowiący tło dla kwiatów. Heksagon Mały Pink Matowy płatków będzie idealnie uwydatniony na tle ciemniej zieleni, natomiast wypełnieniem środka kwiatu może być Heksagon Mały Biały Matowy, znajdujący się w ofercie firmy Raw Decor. Oczywiście kwiat ułożony z mozaiki nie musi być prosty. Im bardziej złożona jest pod kątem ilości elementów mozaika, tym większe wizualne wrażenie będzie sprawiać i wprawiać w zachwyt. Zwłaszcza, gdy będziemy spoglądać na sztukę zamkniętą w czterech ścianach.

Gwiaździsta twórczość

Z drugiej strony, pomysłowa mozaika wcale nie musi oznaczać szalonej twórczości oraz wyszukanego wzornictwa. Uwierzcie, że drobne elementy zestawione ze sobą sprawiają, że styl pomieszczenia zmienia się diametralnie. Dla wielbicieli minimalizmu oraz klasycznych rozwiązań, sprawdzi się mozaika utworzona z heksagonów w kolorystyce o wysokim kontraście i ułożeniu wyglądającym niczym rozproszone gwiazdy lśniące na niebie. Nasz osobisty gwiazdozbiór będzie się interesująco prezentować w wersji czarno-białej w otoczeniu białych, połyskujących mebli.

Kropki, Kropeczki

Jednym z najprostszych a bardzo efektywnych pomysłów jest stworzenie mozaiki w kropeczki. Oznacza to, że na przykład tworzymy obramowanie pomieszczenia kontrastującym kolorem do bazy (mogą to być dwa do trzech obramowań lub jedno dekoracyjne), a wewnątrz niego układamy odpowiednio rozmieszczone „kropki” z heksagonów. Niby proste – a jakie efektowne.

Podsumowując, istnieje nieograniczona ilość możliwości, jakimi możemy się zainspirować, jeśli chcemy utworzyć kawałek dzieła sztuki w naszym domu. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia (i powierzchnia pomieszczenia, w którym chcemy to wykonać). Motywy kwiatowe, geometryczne, kropki, serca, kwiaty, arabeski, motywy greckie, romby, strzałki, a nawet napisy z mozaiki – wszystko to możemy u siebie wykonać wykorzystując mozaikę heksagonalną premium marki Raw Decor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here