Audyt środowiskowy w firmie

0
540
Audyt środowiskowy w firmie

Obecnie ekologia jest bardzo istotnym zagadnieniem i bardzo często można usłyszeć o różnego rodzaju akcjach i działaniach ekologicznych w mediach, zarówno w telewizji, w radiu jak i w internecie. To temat nie tylko bardzo modny, ale także i ważny. Coraz częściej jest poruszany również wśród przedsiębiorców, ponieważ angażowanie się ekologicznie i wprowadzanie takich rozwiązań we własnej firmie nie tylko wpływa na jej ekonomię, ale także na jej obraz wśród klientów. Ponieważ zwiększa się świadomość pod względem wpływów działań ludzkich na środowisko naturalne, w tym na atmosferę, wodę, zwiększanie dziury ozonowej, klienci zaczynają mocno zwracać uwagę na to, jak pod względem ekologii plasuje się firma, z której usług chcą skorzystać.

Audyt środowiskowy

Audyt środowiskowyAby sprawdzić, czy nasza firma jest ekologiczna, możemy zdecydować się na wykonanie audytu. Pozwoli on nam określić, jakie działania obecnie są podejmowane, by być bardziej eko i co jeszcze można w firmie w tym kierunku zmienić. Ale czym taki audyt środowiskowy jest?

Audyt musi zostać wykonany w każdej firmie, która wpływa na gospodarkę wodno-ściekową, ale może być on także niezbędny w innych sytuacjach. Może to być na przykład wtedy, gdy firma przetwarza toksyczne substancje, lub też sprowadza wszelkiego rodzaju elektroniczne urządzenia. Nawet praca w dużym hałasie, która z pozoru nie wydaje się wpływać na środowisko w sposób bezpośredni, jest czynnikiem który powoduje, że wymaga się w takim przypadku przeprowadzenie audytu. Widzimy więc, że konieczność jego wykonania pojawia się dość często.

Podsumowanie audytu

Po wizycie specjalistów w firmie, którzy określą związek pomiędzy działaniami naszej firmy a wpływem na środowisko naturalne następuje podsumowanie, w którym dowiadujemy się, jak pod względem działań ekologicznych wypada nasza firma i czy są potrzebne jakieś zmiany w tym kierunku, abyśmy mogli lepiej współgrać ze środowiskiem. Później możemy już tylko wdrożyć do naszych działań i rozwiązań technologicznych to, co zasugerowano nam przy podsumowaniu audytu.

Decydując się na audyt środowiskowy, możemy uniknąć potencjalnych kar finansowych, które mogą nam grozić, jeśli nasza firma będzie miała destrukcyjny wpływ na środowisko. Polepszamy nasz wizerunek wśród uświadomionych pod względem ekologii klientów, zarówno aktualnych jak i tych potencjalnych, którzy dopiero decydują się na współprace z nami. Audyt ekologiczny to zawsze dobra decyzja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here