Zewnętrzna sauna: tak jak Finowie!

0
246
Zewnętrzna sauna: tak jak Finowie!

Sauna zewnętrzna jest zainstalowana w małym drewnianym, wolno stojącym pomieszczeniu. Sauna zewnętrzna jest oryginalnym zastosowaniem sauny w krajach nordyckich. Tam, w ogrodzie, niedaleko punktu wodnego (basen, jezioro, morze…) instaluje się jego saunę. Pozwala to na łatwe przełączanie się podczas sesji pomiędzy gorącą i zimną łaźnią parową. W zimie, oczywiście trzeba mieć odwagę, aby wyjść na zewnątrz, aby dotrzeć do sauny, ale zimno szybko zapomina się, gdy są wygodnie zainstalowane wewnątrz i ciepłe.

Budowa sauny zewnętrznej: Przepisy

Zewnętrzna sauna: tak jak Finowie!Jedyną wadą zewnętrznej sauny są przepisy. Jeśli Twoja instalacja nie przekracza 20 m² na ziemi, wystarczy, że złożysz wniosek o wcześniejszą deklarację. Z drugiej strony, jeśli powierzchnia Państwa sauny przekracza 20m², należy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę w ratuszu. Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz zapłacenie ciężkiej grzywny.

Zewnętrzna sauna: Duży koszt

Instalacja sauny zewnętrznej jest znacznie droższa niż wewnętrznej, ponieważ często jest ona większa i wymaga dużych nakładów pracy (płyta betonowa, montaż pieca lub podłączenie elektryczne …).

Orientacyjna cena zewnętrznej sauny (typu chalet) dla 6 osób kosztuje od 4 000 do 9 500 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here