Zestaw mebli wypoczynkowych dla rodziny. Jak go wybrać?

0
158
Zestaw mebli wypoczynkowych dla rodziny. Jak go wybrać?

Na tarasie lub w ogrodzie można rozstawić meble ogrodowe drewniane z palet bądź gotowe niedrogie zestawy mebli ogrodowych dostępne nawet w dyskontach. Ich niska cena sprawia, że z powodzeniem można użyć kilku zestawów, by stworzyć wygodny kącik wypoczynkowy dla całej rodziny. W pokoju dziennym jest nieco trudniej. Nie sprawdzą się w nim gotowe meble tarasowe z tworzyw sztucznych, ani zestawy przeznaczone wyłącznie do podawania posiłków na świeżym powietrzu. Jeśli chcesz stworzyć wygodny salon, sprawdź, jakie meble dla rodziny wybrać.

1. Meble drewniane do salonu – czy to dobry pomysł?

2. Oryginalna aranżacja, czyli meble ogrodowe w pokoju dziennym

3. Klasyczny narożnik dla rodziny

Szeroki wybór mebli ogrodowych i przeznaczonych do salonu sprawia, że każdy może stworzyć aranżację kącika wypoczynkowego dokładnie taką, jak sobie wymarzył. Może wykorzystać w niej meble drewniane, tapicerowane, metalowe i wiele innych. Zestawy wypoczynkowe do domu i ogrodu powstają w większych i mniejszych rozmiarach, dlatego bez trudu znajdzie się wśród nich model odpowiedni dla rodziny.

Meble drewniane do salonu – czy to dobry pomysł?

Drewniane meble do salonu sprawdzają się znakomicie. Warto łączyć je z tapicerowanymi narożnikami i fotelami w jawnych barwach, jeśli chce się stworzyć skandynawska aranżacje z naturalnymi odcieniami. Z kolei w stylu glamour warto wybrać ciemne drewno, które świetnie komponuje się z fotelami w kolorze ciemnej zieleni lub fioletu.

Drewniane meble do salonu to m.in. praktyczne szafki pod telewizor. Dzięki nim można stworzyć wygodny kącik wypoczynkowy dla całej rodziny, która lubi wspólnie oglądać filmy lub teleturnieje.

Oryginalna aranżacja, czyli meble ogrodowe w pokoju dziennym

Meble wypoczynkowe nie muszą mieć formalnego charakteru, dlatego w salonie można pozwolić sobie na sporą dowolność w aranżacji. Bez przeszkód można w nim umieścić nawet meble ogrodowe! Ciekawą propozycją są zwłaszcza meble rattanowe, uzupełnione o miękkie poduszki. Do rattanowych foteli i kanap można dopasować stół z drewna egzotycznego, uzyskując efekt kolonialnego wnętrza.

Nowoczesne meble w pokoju dziennym równie dobrze mogą być wykonane z metalu. Nie chodzi jednak o ciężkie meble ogrodowe metalowe z żelaza, lecz o nowoczesne i lekkie aluminium. Meble aluminiowe po malowaniu proszkowym cechują się wyjątkową trwałością. Są w całości wykonane z materiałów odpornych na plamy, dzięki czemu nie niszczą się z powodu rozlanego napoju lub kontaktu z jedzeniem. Dzięki temu odpowiednio dobrane meble aluminiowe świetnie prezentują się w salonie w towarzystwie ażurowych regałów, lekkich szafek RTV i innych mebli użytkowanych przez rodzinę.

Klasyczny narożnik dla rodziny

Wygodny wypoczynek w salonie z pewnością gwarantują narożniki. Duży narożnik zapewni wystarczająco miejsca wszystkim członkom rodziny. Mebel wykonany z trwałych materiałów jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, dlatego nie niszczą go zwierzęta ani dzieci w trakcie radosnej zabawy. Można wybrać narożnik w wersji rozkładanej, który w razie potrzeby zmieni się w miejsce do spania dla gości.

Komfortowy narożnik w rodzinnym rozmiarze równie dobrze można wykonać z palet. Palety sprawdzają się do stworzenia części do siedzenia oraz oparć, a po przykręceniu kołek można użyć ich także do stworzenia stolika kawowego. Na oczyszczone i zaimpregnowane palety pod narożnik można położyć miękki materac i poduszki w dowolnym kolorze. Dzięki temu narożnik zapewni wysoki poziom komfortu wszystkim wypoczywającym osobom. Dodatkowo będzie idealnie dopasowany do rozmiarów salonu i dostępnej przestrzeni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here